Росія сподівалася на швидке повалення влади у Києві: у NYT пояснили кремлівські фейки про «нацистів» в Україні

9

Росія сподівалася на швидке повалення влади у Києві: у NYT пояснили кремлівські фейки про "нацистів" в Україні

Росія з перших днів війни намагається якомога сильніше популяризувати фейк про нацистів в Україні, тому що це б у випадку швидкого захоплення Києва, могло бути виправданням не лише бойових дій, а й знищення держави як такої. Тоді б очільник Кремля Володимир Путін міг би говорити про те, що у нього не було іншого вибору, як повністю змінити владу в країні, у якій розрісся ультраправий рух.

Про це з посиланням на слова різних експертів пише New York Times, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Зокрема, таку думку підтримує професор історії Мічиганського університету Джеффрі Вайдлінгер.

"Загальне російське розуміння нацизму залежить від поняття нацистської Німеччини як протилежності Радянського Союзу, а не переслідування євреїв. От чому вони можуть називати державу, в якій є єврейський президент, нацистською, і це не здаватиметься їм настільки суперечливим", – пояснив він.

Читайте також: Спецслужби РФ намагалися зламати українські телеканали, – СБУ

Професор зазначив, що Росія має чіткі і прозорі страхи.

"Я сказав би, що Путін насправді боїться поширення демократії та плюралізму від України до Росії. Але він знає, що звинувачення в нацизмі об'єднає його населення", – зазначив Вайдлінгер.

Водночас статистика показує, що з 24 лютого кількість згадувань "нацизму" у російських статтях та новинах про Україну зросло у десятки разів. Водночас не лише прокремлівські медіа висвітлювали цю тему. Вона була популярною і в російськомовному сегменті Twitter.

Скоріш за все, такий інтерес до цієї теми був породжений не лише державною пропагандою, а й позицією звичайних росіян. Їм набагато легше прийняти звірства своїх солдатів у Бучі, Маріуполі та інших містах України, коли вони виправдовують це деякою боротьбою з нацизмом.

Читайте також: "Снимались 40 актеров за $25": после обстрелов Николаева в РФ запустили фейк о "сюжетах", которые в Украине делают по заказу Запада

При цьому експерти з різних країн світу наголошують на тому, що такі думки про незалежну державу з президентом-євреєм є абсолютно хибними. Вони підтверджують це сухою статистикою, яка говорить, що усі ультраправі сили разом узяті отримали лише близько 2% голосів парламенту у 2019 році. Цей показник менший, ніж у багатьох країнах Європи.

Але громадяни РФ, які з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну були частково відрізані від незалежних медіа, продовжують вірити у пропаганду своєї влади. Опитування, опубліковане в травні 2022 року російським соціологічним Левада-центром, показало, що 74% росіян підтримують війну проти народу України.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube