Росія почала процес підключення ЗАЕС до Криму – Енергоатом

8

Росія почала процес підключення ЗАЕС до Криму – Енергоатом

Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української, повідомив президент Енергоатома Петро Котін.

Про це Котін розповів в ефірі телемарафону, пише Економічна правда, інформує UAINFO.org.

Котін пояснив, що росіяни спробують відключили від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

Читайте також: Постернак: Ядерний шантаж Росії. Що за ним стоїть?

"Персонал Росатома передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Щоб перемикнути ЗАЕС на Крим, їй потрібно загасити весь південь України — окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Це прописано в програмі. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім заживлюють ЗАЕС. Після чого її (ЗАЕС – ред.) неможливо вже буде під'єднати до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати", — зазначив Котін.

Читайте також: Постраждають Болгарія, Румунія і Туреччина: експерти дали прогнози щодо радіоактивного ураження в разі аварії на ЗАЕС

За його словами, реалізація цього плану полягає в тому, що протягом трьох днів пошкоджено три лінії ЗАЕС, і вона зараз працює з видачею в одну лінію.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube