Росія не просто так заговорила про ядерні заряди на білоруських літаках, – експерт

7

Путін не просто так заговорив про ядерні заряди на білоруських літаках, – експерт

За словами Загороднюка, зараз Кремль хоче за всяку ціну посадити Україну за стіл переговорів.

На восьмому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Росія заявила про те, що збирається передати Білорусі комплекси "Іскандер-М", а частина штурмовиків Су-25 будуть модернізовані під технічну можливість нести ядерну зброю.

Про це виданню "НВ" заявив голова правління Центру оборонних стратегій, колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Арестович пояснив, як відсутність переговорів між Україною та РФ сприяє поваленню Путіна

"Вони заявили, що можуть передавати ракети-носії, можливість закріплювати ядерні заряди на літаках Білорусі. Це означає, що вони таким чином погрожують Україні, країнам Східної Європи, очікуючи, що країни Східної Європи злякаються і вимагатимуть щось робити, щоб домогтися ядерної деескалації", — зазначив експерт.

За словами Загороднюка, зараз Росія хоче за всяку ціну посадити Україну за стіл переговорів.

"Все у РФ зараз підпорядковане одній ідеї: давайте якимось чином посадимо Україну за стіл переговорів. Поки все, що вони роблять, спрямоване виключно на це, тому що вони вже виснажені, у них не вистачає сил для продовження будь-яких наступальних дій. А ще вони бачать, що в України є сили для контрнаступальних дій, зупинити Україну не можуть і таким чином намагаються відсунути остаточну поразку", — заявив експерт.

Читайте також: Піонтковський дав прогноз, як будуть діяти наступники Путіна після його відходу від влади

Загороднюк також зазначив, що, продовжуючи ядерний шантаж, Росія шукає спосіб поповнити сили.

"Їм потрібен час, щоб відпочити, щоб поповнити сили, відновитися і натренувати тих мобілізованих, кого вони можуть знайти, які ще більш-менш адекватні, щоб підготувати більш-менш пристойні підрозділи. Зараз активно йде комунікаційна кампанія в Європі — "давайте все ж говорити про припинення вогню" і про переговори", — заявив Загороднюк.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube