РФ почне погрожувати ядерною зброєю після анексії Херсонської області, – ISW

31

РФ почне погрожувати ядерною зброєю після анексії Херсона, – ISW

Такий сценарій можливий у разі усвідомлення президентом Росії неможливості контролювати ситуацію.

Як пише американський Інститут вивчення війни ISW, президент Росії Володимир Путін, швидше за все, планує провести анексію Півдня та Сходу України до складу Росії. Це означатиме, що Кремль може заявити, що доктрина РФ про те, що ядерну зброю можна застосувати для захисту своїх територій, поширюється й на ці території, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

На думку аналітиків, такі дії погрожують Україні та її партнерам ядерною атакою, якщо контрнаступ з метою звільнення захоплених РФ територій продовжуватиметься. Ймовірно, Путін вважає, що загроза ядерного удару може зупинити стримування Росії.

Експерти додають, що російські військові ще не досягли територіальних цілей щодо захоплення усієї території Донецької та Луганської областей і навряд чи це їм вдасться.

Читайте також: В Госдуме РФ пригрозили миру ядерным ударом

Якщо Путін зрозуміє свою слабкість на фронті, він, швидше за все, намагатиметься якнайшвидше провести анексію та ввести ядерне стримування, щоб зберегти контроль над захопленими територіями України.

Якщо ж російський президент вважає, що армія РФ здатна на додаткові успіхи, то анексія буде відкладена, адже війська намагатимуться захопити більше території України.

У такому разі, вважають аналітики, через погане керівництво армії Росії та контрнаступ ЗСУ в лавах окупантів можливий колапс. Крім того, поки що російські атаки можуть бути стримані Путіним, щоб поповнити ряд армії додатковим мобілізаційним резервом.

Читайте також: Дмитрий Воронков: И снова ядерные угрозы. Как их расценивать?

Кремль, ймовірно, планує анексувати велику частину української території, яка наразі окупована російськими військами — частини Херсонської та Запорізької областей на півдні та райони Донецької та Луганської областей на сході, які контролюють російські війська та їхні маріонетки.

Так, за умовами окупації Росія замінятиме місцеві ЗМІ на кремлівські пропагандистські ЗМІ, вводитиме російський доступ до інтернету та мобільних мереж, вводитиме в обіг російський рубль, викрадатиме, страчуватиме і замінюватиме місцевих чиновників на колаборантів. Крім того, не виключено відкриття "полювання" та усунення проукраїнських активістів та партизанів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube