Путін задумав приєднати Харківщину до РФ, – ISW

6

Путін задумав приєднати Харківщину до РФ, – ISW

В американському Інституті вивчення війни вважають, що російська влада не залишає спроб захопити не лише Донбас і південь України, а й Харківську область.

Аналітики міркують, що російський диктатор Володимир Путін задумав не створювати на території Харківщини чергову псевдореспубліку, а мріє приєднати захоплені населені пункти до Росії. Про це йдеться у матеріалі, оприлюдненому на сайті ISW, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

В Інституті вважають, що окупаційні війська РФ намагатимуться захопити всю область.

Читайте також: Голова Харківської ОВА розповів про настрої на окупованих територіях області

Там зазначили, що окупаційна влада Харківської області, яку підтримує Кремль, заявила, що регіон є "невіддільною частиною російської землі". На думку аналітиків, це вказує на те, що Москва, ймовірно, розмріялася анексувати частину чи всю Харківську область.

Загарбники також оприлюднили новий "прапор" для окупаційного режиму із зображенням російського імператорського двоголового орла та символів із харківського герба XVIII ст.

"Недвозначне використання окупаційним урядом Харківської області образів і риторики імперської Росії, що явно вказують на анексію, а не використання образів і риторики на підтримку створення "народної республіки", підтверджує попередню оцінку ISW про те, що Кремль переслідує більш широкі територіальні дії, ніж захоплення Донецька та Луганська та утримання півдня України", – йдеться у статті.

Читайте також: Як працюють російські гебешники та політтехнологи на тимчасово зайнятих територіях України?

В Інституті додали, що швидкість, з якою окупаційний уряд Харківської області створив цивільну адміністрацію та ввів там воєнний стан, ще раз вказує на те, що Кремль "активно домагається легітимації та консолідації влади окупаційної адміністрації Харківської області для підтримки цієї ширшої територіальної мети".

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube