Прогноз: через війну в Україні деякі продукти подорожчають на 30-40% 

37

Прогноз: через війну в Україні деякі продукти подорожчають на 30-40% 

Ближче до осені ціни на харчі для українців значно піднімуться. За словами економічного експерта Олексія Куща, стрибок на вартість окремих товарів буде дуже різким і тому — несподіваним.

Більш детально про те, на що чекати Україні в цьому плані, фахівець розповів у розмові "Телеграфу", інформує UAINFO.org.

На його думку, ціни на продукти "поповзуть" вгору, вже починаючи із серпня. На відносну стабільність вартість навесні поки впливає щонайменше два важливі фактори: відсутність основного експорту, а також емісія гривні через фінансування купівлі військових облігацій.

"Як показує практика, приблизно через 3-4 місяці зросла грошова маса призводить до інфляції та зростання цін", — зазначив Кущ.

Читайте також: Вперше за 100 років у світі спеціально провокують продуктову кризу: Шмигаль розкрив план Росії

За прогнозами спеціаліста, вартість окремих товарів підніметься на 30-40%. Натомість зросте й інфляція — її "збільшення" прогнозують у розмірі 20%.

Також Олексій Кущ припустив, що через необхідність прогодувати країну в умовах недобору врожаю, влада, швидше за все, запровадить мораторій, який стосуватиметься вивезення основних продуктів харчування за кордон.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube