Повториться сценарій 1991 року: український історик розповів, що чекає на РФ після війни з Україною

24

Повториться сценарій 1991 року: український історик розповів, що чекає на РФ після війни з Україною

Після поразки Росії у війні з Україною на країну-агресорку чекає колапс. Держава буде дуже ослабленою, скотиться до рівня 1991 року і проситиме у Заходу знімати економічні санкції у відповідь на політичні рішення.

Таку думку висловив історик Ярослав Грицак в ефірі каналу "Україна 24. За його словами, у такій ситуації західні країни можуть ставити Кремлю свої умови, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Він нагадав, що План Маршала, ухвалений 1947 року, входила не тільки економічна складова для відновлення Європи. У ньому йшлося і про політичні реформи. Щоб відродити ліберальну демократію в повоєнній Західній Європі знадобився час.

Читайте також: Дві причини, чому російська економіка вже ніколи не оговтається

Грицак вважає, що подібний План буде не лише в України, а й у Росії, насамперед для політичних реформ.

"Тому що Росія має скасовувати санкції, а санкції можна скасувати лише в замін на окремі політичні вимоги", – зазначив він.

На думку історика, перемога України у війні з РФ буде далеко не м'якою, доведеться заплатити велику ціну.

Після 1991 року весь світ мав віру, що Росія впорається з реформами, однак, за словами Грицака, це було ілюзією, і вірити РФ загалом не можна. "Історія показує, що після коротких періодів російських реформ завжди настає період тривалих реакцій, створення військових, авторитарних, тоталітарних режимів", – сказав експерт.

Читайте також: Фурса: Російська імперія потребує евтаназії

Він додав, що захід погано знає російську історію, адже лунали голоси, які попереджають, що РФ починає рухати не в той бік. Зараз же всі зрозуміли, що за ігнорування історії можна заплатити велику ціну.

"Зараз потрібно зробити все, щоб за 20-30 не було нового Путіна. Маятник далі рухається, його ніхто не зупинив, а щоб зупинити цей відкат після короткого періоду реформ, довгий відкат, важкий відкат, дуже темний відкат, потрібні спеціальні стратегічні рішення" – відзначив історик.

На його думку, Росії потрібна своєрідна дерусифікація – відмова від ідеї Великої Росії, а також демілітаризація. Тобто все, чим російський диктатор Путін погрожував українській державі, потрібно зробити з самою Росією, вважає Грицак.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube