По руках людини можна «прочитати» симптоми хвороб легень: як розпізнати небезпечний діагноз

25

По руках людини можна "прочитати" симптоми хвороб легень: як розпізнати небезпечний діагноз

Захворювання легень найчастіше супроводжуються традиційними респіраторними симптомами: кашлем, задишкою чи болем у грудях. Проте хвороби, пов'язані з дихальною системою, впливають і інші частини тіла.

Зокрема, одним із маркерів можуть бути руки людини. Як пише видання Best Life, вони здатні пролити світло на стан здоров'я, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Потовщення кінцевих фаланг

Таке відбувається, коли кінчик пальця опухає через надлишок тканин під нігтьовою пластиною. І це, за даними лікарів центру Mount Sinai, може вказувати на розвиток раку легенів. Крім того, причиною появи такого симптому можуть бути хронічні інфекції легень та інтерстиційне захворювання легень.

В окремих випадках потовщення кінцевих фаланг свідчить про захворювання, які не пов'язані з легенями. Наприклад, інфекційний ендокардит, захворювання печінки або гіперактивність щитовидної залози.

Читайте також: Тромб: сім ранніх симптомів, які в жодному разі не можна пропустити

Посиніння нігтьової пластини

При підвищенні артеріального тиску в легеневих артеріях виникає легенева гіпертензія. А у деяких пацієнтів одночасно з цим розвивається серцева недостатність, оскільки правий шлуночок серця слабшає під навантаженням підвищеного кров'яного тиску.

Для виявлення діагнозу лікарі з клініки Клівленда шукають у пацієнтів блакитний відтінок у нігтьових ложах. Зміна кольору може відбуватися внаслідок зниження вмісту кисню в крові в міру погіршення легеневої гіпертензії.

Погана сила захоплення

Хронічна обструктивна хвороба легень може супроводжуватися низкою симптомів, включаючи кашель, задишку, свистяче дихання, втому та тиск у грудях. Але експерти кажуть, що є ще одна ознака, яку можна помітити у своїх руках: зниження сили захоплення.

Згідно з дослідженням 2021 року, опублікованому в журналі BMC Pulmonary Medicine, приблизно у 72% пацієнтів з ХОХЛ розвинувся цей симптом. А в міру погіршення перебігу хвороби такі люди значно частіше звертаються до відділень невідкладної допомоги.

Читайте також: Що перевірити, якщо болить у спині?

Ревматоїдний артрит

Люди з РА часто відчувають скутість, біль та набряк пальців. Експерти вважають, що ревматоїдний артрит, може привести до підвищеного ризику певних проблем з легенями.

За даними клініки Майо, список хвороб, пов'язаних з ревматоїдним артритом, включає інтерстиціальне захворювання легень, вузлики в легенях, плеврит та обструкцію дрібних дихальних шляхів. "Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас ревматоїдний артрит і виникають якісь непояснені проблеми з диханням", – радять експерти клініки.

Біль та набряк

Саркоїдоз – системне захворювання легень, що характеризується утворенням гранульом у тканині легень, супроводжується кашлем, болем у грудній клітці, слабкістю, підвищенням температури. Найчастішими ознаками цього стану є сухий кашель, задишка та втома.

Однак симптоми саркоїдозу поширюються за межі легень і на інші частини тіла. У пацієнтів часто виникають кісти на руках та ногах. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо помітите ті чи інші тривожні симптоми.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube