Перша космічна війна. Росія створює зброю проти супутників

6

Перша космічна війна. Росія створює зброю проти супутників

Боротьба з іноземними супутниками — одне з головних завдань, які ставить Росія в космосі. І як стало відомо, певна робота у цьому напрямі ведеться.

Нові знімки Google Earth показують, що на радіоастрономічній обсерваторії Зеленчукська, яка розташована в Карачаєво-Черкесії, буде розташований протисупутниковий лазерний комплекс Каліна, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Ця технологія велася в атмосфері найсуворішої секретності. Про те, що роботи в цьому напрямку тривали з початку нульових, можна судити за непрямими ознаками на кшталт даних із сайту держзакупівель та укладання підрядів із профільними компаніями.

Так виглядала РАО у 2019 році / Фото: thespacereview

Донедавна жодних новин з цього об'єкта не було. Але у березні 2022 року стало відомо, що РАО Зеленчукська обзавелася новим телескопом, з'єднаним тунелем із лідером.

Це фото було зроблено навесні 2022 року / Фото: thespacereview

Фахівці вважають, що нові елементи відносяться саме до супутникового комплексу Каліна.

Виданню The Space Review стало відомо, що Калина є лазерною системою, призначеною для ведення електронно-оптичної війни.

Комплекс вражає супутники за допомогою лазерних імпульсів, що буквально засліплюють оптичні датчики пристрою.

Якщо Каліну буде введено в експлуатацію, вона стане третьою розробленою Росією протисупутниковою лазерною системою. Перша, під назвою Сокіл-Ешелон розроблялася з 2001 року, але кілька разів вона була на межі скасування, і поки неясно, чи працює вона взагалі. Друга, Пересвєт, є мобільною установкою і поставлена на озброєння РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube