Пенсіонери від 75 років отримуватимуть доплату до пенсії: коли почнуться виплати

4

Пенсіонери від 75 років отримуватимуть доплату до пенсії: коли почнуться виплати  Фото – УНІАН

Пенсіонери віком від 75 років з наступного року отримуватимуть доплати до пенсій.

Про це, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі "112 Україна", повідомляє УНІАН.

"Ми працюємо над цим питанням. Перший крок ми зробили для пенсіонерів старше 80 років. І в наступному 2021 році буде обов'язково зроблено підвищення, це буде адресне підвищення для категорії 75+ пенсіонерів", — заявила міністр.

Хто і скільки отримає

Вона зазначила, що у 2020 році Верховна Рада прийняла два закони, згідно з якими люди у віці від 80 років додатково отримали не тільки доплату в 1000 грн, яка була надана одноразово майже 5 млн пенсіонерів, а й доплату в розмірі 500 грн на місяць до пенсії довічно, а з 2021 року Кабінет міністрів і Верховна Рада України планують ввести доплати до пенсій для пенсіонерів у віці від 75 років.

Мінімальна пенсія

Мінімальна пенсія в Україні з 1 вересня зросла на 110,8 грн – до 2000 грн. Мінімальний розмір пенсії для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, зросте з 1889,20 гривні (4723 гривні х 40%) до 2 тисяч гривень (5 тисяч гривень х 40%).

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Що цьому передувало

29 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня до 5 тисяч гривень, який парламент прийняв на позачерговій сесії 25 серпня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube