Окупанти можуть влаштувати локальну радіаційну аварію на захопленій АЕС – експерт

5

Російські окупанти можуть влаштувати локальну радіаційну аварію на захопленій Запорізької АЕС, або ж дії РФ вийдуть з-під контролю – і тоді під загрозою опиниться весь континент.

Про це розповів експерт з ядерної енергетики Людвіг Литвинський, інформує UAINFO.org.

"У разі, якщо аварія на Запорізькій АЕС піде за найгіршим сценарієм – Фукусіма, зачеплені будуть не тільки сусідні держави, це зачепить практично весь Євразійський континент. Станеться приблизно те ж, що сталося під час аварії на Чорнобильській станції, або під час аварії на Фукусімі. Але це найгірший сценарій", – сказав Литвинський.

При цьому експерт сумнівається, що Росія на це піде.

Інший варіант, на думку експерта, правдоподібніший – аварія на ЗАЕС в межах Енергодара.

"На мій погляд, імовірніша локальна радіаційна аварія, оскільки артилерія постійно працює по майданчику ЗАЕС, на якій знаходиться і сховище відпрацьованого палива, і сховище радіоактивних відходів. У цьому випадку пошкодження одного або декількох контейнерів призведе до забруднення в радіусі кількох кілометрів. Звичайно ж, місто-супутник буде зачеплено. Імовірність такої події, на мій погляд, вища. Просто через механічну помилку", – пояснив він.

Читайте також: Гендиректор МАГАТЕ пропонує Радбезу ООН створити зону ядерної безпеки й захисту на ЗАЕС

Литвинський зазначив, що кваліфікації фахівців Росатому, які здійснюють на станції "менеджмент", цілком достатня, щоб зрозуміти всі загрози. Однак навряд чи їх слухатимуть.

"Інша справа – що ці люди дуже далекі від ухвалення рішень. Рішення ухвалюють не вони, вони просто дають якісь поради", — додав експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube