Окупанти готувалися до теракту в Оленівці та викопали заздалегідь могили, – Bellingcat

4

Окупанти готувалися до теракту в Оленівці та викопали заздалегідь могили, – Bellingcat

Російські окупанти завчасно викопали могили для поховання українських військовополонених, які загинули під час вибуху в Оленівській колонії 29 липня. Військові злочинці готувалися до "удару ЗСУ" по бараку у полонених українців заздалегідь, точно знаючи, від чого і коли загинуть захисники України.

На супутникових знімках Maxar від 27 липня OSINT-дослідник Александер Олівер помітив свіжовириті могили на території колонії. А засновник Bellingcat довів, що вони з'явилися більш ніж за тиждень до масового вбивства українців, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Проаналізувавши супутникові знімки Maxar, Олівер констатував: щонайменше за два дні до вибуху барака з полоненими українцями в Оленівці на території колонії були підготовлені могили для їхнього поховання.

Читайте також: Теракт в Оленівці: супутникові знімки підтверджують, що барак підірвали зсередини

"На знімку з Оленівської в'язниці, де було вбито 50 військовополонених, видно могили, викопані біля північної стіни. На знімку від 27 числа (за два дні до вибуху) могили ще порожні, засипали їх 29 липня, у день вибуху", — написав Олівер у своєму Twitter.

Твіт журналіст супроводив знімками, що їх аналізував.

@Maxar image from the Olenivka Prison where 50 PoWs were killed seems shows possible graves dug near the north wall.
The possible graves appear to be open and recently dug on the 27th (2 days prior to the explosion) and covered on the 30th (1 day after). https://t.co/XAnG4HnDzh pic.twitter.com/sLvzae0RMQ

— Oliver Alexander (@OAlexanderDK) July 30, 2022

При цьому засновник Bellingcat Еліот Хіггінс знайшов докази, що ці могили з'явилися навіть не за два дні до масового вбивства українських військовополонених у Оленівці, а за понад тиждень.

"Знімки з нижчою роздільною здатністю на Planet вказують на те, що зрушення ґрунту (видно внизу цього відео) сталося після 18 липня і до 21 липня в Оленівській в'язниці", — зазначив Хіггінс.

Він опублікував відео, де видно, коли саме з'явилися підготовлені для поховання тіл ями.

Lower resolution imagery on Planet indicates the ground disturbance (seen at bottom of this video) occurred after July 18th and prior to July 21st at Olenivka Prison: https://t.co/bmZEr4T1nk pic.twitter.com/pqqmq8oAiQ

— Eliot Higgins (@EliotHiggins) July 31, 2022

OSINT-дослідник Александер Олівер із цього робить однозначний висновок: у Оленівці відбулося заздалегідь сплановане умисне вбивство.

"Якщо це могили, то це ще один доказ того, що це був заздалегідь спланований російський воєнний злочин, який, мабуть, був підготовлений за кілька днів. Звичайно, в таборах для військовополонених можуть існувати могили, які не є свідченням масштабного військового злочину. Але кількість можливих могил, які здаються свіжими на цих знімках, та масштаби воєнних злочинів наштовхують на думку, що це не збіг", — написав Олівер.

Читайте також: Спалює живцем: ЗМІ дізналися, з якої зброї РФ вбила військовополонених в Оленівці. ВІДЕО

Також він припускає, що росіяни могли вбити українських воїнів до вибуху. Його ж використали для того, щоб звинуватити у своїх злочинах Україну.

"Я вважаю, що військовополонені могли бути вбиті до вибуху, який пізніше був використаний як прикриття, щоб звинуватити Україну. Наразі підтверджено, що потенційні могили в Оленівській в'язниці були створені більш ніж за тиждень до нападу. Чи є якісь реальні докази того, що військовополонених було вбито в результаті вибуху, а не раніше? Подібна постановка (у виконанні Росії. — Ред) буде далеко не першою", — пише Олівер.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube