Обов’язковою умовою вступу в університети стане В1 зі знання англійської

246

МОН створило Концепцію розвитку англійської в університетах:рівень В1 — обов’язкова умова вступу, В2 — випуску, викладання профільних дисциплін іноземною та «мовні скринінги».

Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не менш як В1 стане обов’язковою умовою для вступу, В2 — для випуску, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні «скринінги знань», зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляють у МОН.

Читайте також: Кілька думок про репетиторство в середній освіті

«Сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. І це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови. Тому ми затвердили в Міністерстві освіти і науки разом із нашими партнерами, нам допомагала Британська Рада в Україні, допомагали представники закладів вищої освіти, громадські організації, Концепцію розвитку англійської мови в університетах», відзначила Лілія Гриневич.

Однією з основних проблем англійської в університетах Міністр назвала рівень, з яким у виші потрапляють вступники — він надзвичайно різний. Це водночас шкодить обом групам — і студентам з низьким рівнем, які не встигають за програмою й не можуть нормально її засвоювати, так і сильним студентам, які страждають від політики «орієнтації на слабшого».

Рішення лише одне — забезпечити вхід на рівні В1 усіх студентів на початку навчання. Ціль — до 2023 року всі студенти мають оволодіти мовою на відповідному рівні.

Читайте також: В Україні з'явився перший освітній омбудсмен

Для цього концепція передбачає, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковим під час вступу на бакалавра. Це передбачає:

  • Обов’язковий «скринінговий» тест з англійської мови всіма абітурієнтами (наприклад, ЗНО або стандартизовані іноземні тести), щоб встановити рівень володіння мовою.
  • Якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram