«Не чекатимуть нападу»: військовий експерт назвав умови, за яких війська НАТО готові зайти в Україну

9

"Не чекатимуть нападу": військовий експерт назвав умови, за яких війська НАТО готові зайти в Україну

Перекидання такого роду військ до українських кордонів точно матиме подальші наслідки.

Вперше за 80 років американці розмістили дивізію повітряно-десантних військ на кордоні з Україною. Це 101-а повітряно-десантна бригада США, яка використовується в бойових точках. Так, 80 років тому ця бригада висаджувалася в Нормандії, в 1965 році вона воювала у В'єтнамі, у 2003 році — в Іраку.

Військовий експерт Роман Світан в ефірі FREEДОМ пояснив, навіщо США розмістили свою бригаду ПДВ на румунсько-українському кордоні. А також допустив, що ці війська можуть зайти на територію України в рамках оборони самого Альянсу, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

За його словами, якщо 101-ша повітряно-десантна бригада і перекидається в якийсь регіон, то тільки для виконання бойових завдань.

"Тому ці майже 5 тисяч осіб, які зараз знаходяться за декілька кілометрів від кордону Румунії та України, готові виконувати бойові завдання, якщо буде необхідність", — зазначив експерт.

Таким чином США (зокрема, Пентагон) показують свою зацікавленість у процесах, які зараз відбуваються в Україні та російсько-українській війні, стверджує Світан.

Читайте також: Елітна дивізія США "Орли, що кричать" готується зайти в Україну у разі загострення війни. ВІДЕО

Він звернув увагу на те, що ця бригада точно готова захищати НАТО, в тому числі й на території України. Про це вже говорили її командири, і про це говорить саме розміщення військ біля кордонів України.

"Основна парадигма участі військ США — захист країн НАТО. Вони цю парадигму активно просувають. Але ніде не написано, що захист НАТО відбувається саме в країнах НАТО. Вони можуть захищати Альянс і на чужій території, з якої може бути завдано удару. Це ж американці, Пентагон! Вони не чекатимуть нападу на натовські структури. Вони будуть наносити превентивні удари", — говорить Світан.

Він зазначив, що будь-яка участь такого роду військ в Україні вже була проговорена і санкціонована, а перекидання їх до наших кордонів точно матиме подальші наслідки.

Також Світан підтвердив, що вибух будь-якого ядерного боєприпасу на території України, в акваторії Чорного моря або недалеко від будь-якої з країн НАТО — це вже буде вважатися нападом на саму країну НАТО.

Читайте також: Сили НАТО під керівництвом США можуть втрутитися у війну в Україні, – ексглава ЦРУ

"Тому ми зараз і бачимо розгортання і посилення певних натовських рубежів на східному фронті — це і Польща, і Румунія, і Прибалтика. Будь-який рух росіян з використанням ядерного озброєння, використання "брудної ядерної бомби" або будь-які рухи, пов'язані з атомними станціями України, вони спричинять дії військового плану з припинення такого роду загроз. Тобто, як я вже говорив, буде завдано якогось виду превентивного удару для недопущення такої ситуації. Тобто по росіянах буде завдано удару ДО того, як вони використають ядерну зброю. Тому і потрібні такі підрозділи, як 101 бригада ПДВ США — бригада швидкого реагування, яка розгортається в певних місцях для виконання певних завдань і на землі, і в повітрі. Тобто можна говорити про те, що і НАТО, і Пентагон планують певні дії на глибину до 1-1,5 тис. км — це бойові радіуси основних винищувачів країн НАТО. Тому це як мінімум протидія ядерному шантажу росіян, навіть медійному. На будь-яку таку медійну дію РФ, Пентагон відповідає військовою дією", — зазначив Світан.

Також, за словами експерта, армія НАТО відокремлена від політики та виконує свої завдання по командах військового керівництва.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube