Накопичення більш важливі для бідних ніж багатих

108

Багато українців вважають, що вони не можуть собі дозволити накопичувати на чорний день. Тому що вони бідні і мають сплачувати базові речі – їжу, комуналку, проїзд. Але це помилка. Накопичення більш важливі для бідних ніж багатих. Коли станеться біда, у багатих є різні варіанти де взяти гроші. А у бідних немає – банк їм не дасть, сусіди не позичать. Тоді приходиться здавати речі в ломбарди, брати позики від вуличних позичальників під шалені відсотки, або подавати машини чи навіть квартири.

Читайте також: Ціни зростають – 5 варіантів боротьби з цим процесом

Дослідження проведені Київською Школою Економіки підтверджують це. Наприклад, для 14.5% домогосподарств хвороба члена сім'ї веде за собою катастрофічні видатки для їхнього бюждету. Для 9% – витрати на лікування штовхають їх за межу бідності.

Катастрофічні витрати на охорону здоров'я – це витрати домогосподарств на медичне обслуговування, лікарські засоби та медичні вироби, які становлять 40% та більше від сукупних витрат домогосподарств протягом визначеного періоду за вирахуванням СТАНДАРТИЗОВАНИХ/ТИПОВИХ витрат на харчування, оренду житла та комунальні послуги.

*СТАНДАРТИЗОВАНІ витрати на харчування, оренду житла та комунальні послуги розраховуються як середні витрати на ці статті домогосподарствами, що знаходяться між 25им та 35 персентилем розподілу за витратами.(можливо це в зноску або в якісь прикінцеві пункти винести…)

Читайте також: Що заважає українцям бути фінансово-грамотними

Частота катастрофічних витрат обчислюється відповідно до існуючих міжнародних стандартів обрахунків

Goroshko, Alona, Natalia Shapoval, and Taavi Lai. "Can people afford to pay for health care?." New evidence on financial Дані від державних (2018).

http://www.euro.who.int/…/p…/0008/381590/ukraine-fp-eng.pdf…

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram