На Львівщині гірники страйкують під землею через борги із зарплати

10

На Львівщині гірники страйкують під землею через борги із зарплати

Зарплата на шахті "Надія" не виплачується з березня. Борг перед гірниками досяг 61,54 млн гривень.

У Львівській області в місті Соснівка гірники шахти "Надія" відмовилися підніматися на поверхню, протестуючи проти невиплати зарплати. Про це повідомив у "Фейсбуці" голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"З шахти "Надія" повідомляють, що вчора 47 гірників 3-ї і 4-ї змін прийняли рішення залишитися під землею на знак протесту через невиплату заробітної плати. Першу зміну сьогодні в шахту не пустили", — написав Волинець.

Пізніше він уточнив, що станом на 18:30 під землею продовжують протест 40 гірників: 13 осіб з вчорашньої четвертої зміни, 27 — з сьогоднішньої першої.

Читайте також: Українські шахти планують закрити. Кабмін вже працює над пілотним проектом

За інформацією Волинця, зарплата на підприємстві не виплачується з березня. Станом на 25 серпня борг перед гірниками досяг 61,54 млн гривень.

Він також повідомив, що на підприємстві перебуває заступник міністра енергетики Олександр Зорін. Він спілкується з робітниками на поверхні.

"Ситуація непроста, оскільки вже вечір суботи, попереду неділя, а Калуська ТЕЦ лише в понеділок зможе перерахувати 3,7 млн грн боргу за відвантажене вугілля. Ще 2 млн грн можливо вдасться отримати протягом тижня від суміжних організацій — трейдерів. З яких джерел погасити залишок боргу майже в 56 млн грн — питання. Але це необхідно буде зробити — шахтарі підприємства налаштовані вкрай рішуче", — зазначив Волинець.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube