Мешканців двох районів Миколаєва просять тимчасово виїхати через російські «Піони»

18

Мешканців двох районів Миколаєва просять тимчасово виїхати через російські "Піони"Наслідки нещодавнього обстрілу міста / фото Миколаївська ОДА

Військова комендатура оборони Миколаєва радить мешканцям двох районів міста, а також передмістя тимчасово виїхати у безпечні місця.

Про це повідомив у Facebook прес-офіцер Миколаївської ОВА Дмитро Плетенчук, інформує UAINFO.org.

За даними військових, з 26 травня обстріл Миколаєва здійснюють підрозділи 291 артилерійської бригади РФ, використовуючи 203 мм гармати 2С7 "Піон".

"Застосовуються два типи снарядів, з дальністю стрільби 37 км та 47,5 км. Снарядів другого типу у окупантів відносно менше, тому й менша імовірність їх застосування. Саме снарядами першого типу (ОФ43) здійснюється обстріл південно-східних районів Миколаєва — Інгульського та Корабельного, а також передмість. Вага одного снаряду складає 110 кг. Боєприпас наносить суттєве ураження об’єктам, але не забезпечує точної стрільби. Його застосування окупаційними військами має на меті нанесення максимальної шкоди цивільним об’єктам: житловим будинкам, підприємствам та інфраструктурі. Завдання уразити конкретний військовий об’єкт при цьому не ставиться. Вогонь з таких гармат ведеться з Херсонської області, а саме з району населених пунктів Киселівка, Надеждівка та Зорівка", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Армія РФ готується наступати на Слов’янськ і максимальними силами штурмує Сєвєродонецьк: мапи бойових дій в Україні від ISW

У зв'язку з цим для уникнення жертв серед цивільного населення комендатура міста радить виїхати на декілька діб мешканцям наступних районів:

• Корабельний;

• Інгульський;

• район НАРП;

• мікрорайон Кульбакіне;

• села Полігон та Миколаївське.

"Рекомендується щонайменше перебувати у центральних, західних та північних районах міста: Центральному, Заводському, Варварівці, Тернівці, Соляних. Мешканцям, які за різних обставин не можуть покинути свої домівки, рекомендується знаходитись в бомбосховищах, підземних укриттях або поруч з ними. У разі початку обстрілу треба негайно прямувати в укриття, а у разі їхньої відсутності поруч — знаходитись біля північних і західних сторін міцних будівель, але не надто наближатися до них. Не можна знаходитись в панельних багатоквартирних будинках. Влучання 203 мм снарядом в такі домівки призводить до їх суттєвих руйнувань. Такі будівлі не врятують. Крім того, противник може застосовувати і касетні реактивні снаряди", — попереджають у комендатурі.

Читайте також: Bloomberg: В України з’явився новий небезпечний ворог – час

Плетенчук додав, що ЗСУ шукають та знищують такі гармати, декілька з них вже перетворили на металобрухт.

"Але для їх повного знищення потрібен певний час. Робимо все можливе, щоб "Піони" були тільки квітами!", — резюмував він.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube