Медики виявили, що слід знімати біль, а не запалення

31

Медики виявили, що слід знімати біль, а не запалення

Команда дослідників з Канади та Італії дійшла висновку, що використання протизапальних препаратів та стероїдів для полегшення болю може призвести до розвитку хронічного болю. Нова робота ставить під сумнів традиційні методи лікування, що передбачають блокування запалення. На думку вчених, нормальне відновлення після хворобливої травми включає запалення.

Автори роботи, опублікованої в журналі Science Translational Medicine, вивчили механізми виникнення хронічних болів у людей та мишей. Вони виявили, що нейтрофіли — тип білих кров'яних тілець, що допомагають організму боротися з інфекцією — відіграють ключову роль в усуненні болю, інформує UAINFO.org.

Як пояснюють дослідники, нейтрофіли домінують на ранніх стадіях запалення та «підготовляють ґрунт» для відновлення пошкоджених тканин. Запалення виникає з якоїсь причини і, схоже, втручатися в нього небезпечно.

Читайте також: Харчування за графіком разом з низькокалорійною дієтою збільшує тривалість життя, – дослідження

Експериментальне блокування нейтрофілів у мишей продовжувало біль у десять разів у порівнянні з нормальною тривалістю. Лікування болю протизапальними препаратами та стероїдами, такими як дексаметазон та диклофенак, дало той самий результат, хоча вони й були ефективні проти болю на ранніх стадіях.

Ці висновки також підтверджуються даними моніторингу 500 тисяч людей у ​​Сполученому Королівстві, які показали, що пацієнти, які приймали протизапальні препарати для лікування болю, з більшою ймовірністю відчували біль від двох до десяти років по тому. Однак такого ефекту не спостерігалося у людей, які приймають парацетамол або антидепресанти.

«Протягом багатьох десятиліть стандартною медичною практикою було лікування болю протизапальними препаратами. Але ми виявили, що це короткострокове рішення може призвести до довгострокових проблем», — зазначив Джеффрі Могіл, професор кафедри психології Університету Макгілла та завідувач кафедри вивчення болю Е. П. Тейлора.

Читайте також: Підтверджено зв'язок між швидкістю ходьби та тривалістю життя

За словами авторів, можливо, спираючись на результати їхнього дослідження, настав час переглянути те, як ми лікуємо гострий біль. Вони пропонують знімати його іншими способами, які, на щастя, здатні працювати й без втручання у процес запалення.

Вчені також підкреслили, що усунення болю насправді є активним біологічним процесом. Логічним продовженням цих висновків можуть стати клінічні випробування, які безпосередньо порівнюють довгострокову терапію протизапальними препаратами з ефектом від тривалої терапії знеболюючими, що не пригнічують запалення.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube