Ленд-ліз: посол розповіла, коли Україна зможе скористатися програмою

7

Ленд-ліз: посол розповіла, коли Україна зможе скористатися програмою

Для цього Україна спочатку повинна вичерпати пакет допомоги від Конгресу.

Після закінчення фінансування бюджетних програм США з військової підтримки України, Київ зможе звернутися за поставками озброєння по ленд-лізу. Про це повідомила посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова в інтерв'ю "Голосу Америки", інформує UAINFO.org.

"Позиція Пентагону полягає в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї — фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз — максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми", — пояснила Маркарова.

Читайте також: Експерти пояснили, чому Захід зволікає з постачанням озброєння в Україну

Вона зазначила, що ленд-ліз — це додатковий інструмент, який Україна почне активніше застосовувати у разі необхідності, коли будуть закінчуватися кошти з інших програм.

"Тоді буде два варіанти. Або ми в цей момент швидко підключаємо ленд-ліз, або ми звертаємося до Конгресу з додатковими запитами. Точніше, ми звертаємося до адміністрації США, а адміністрація звертається до Конгресу", — додала посол України в Сполучених Штатах.

Читайте також: Кремль поширює фейк про нібито припинення постачання зброї США у найближчий час – ЦПД

За її словами, гроші від програми підтримки необхідно використовувати до кінця фіскального року США у вересні. Маркарова не виключає, що вони можуть вичерпатися і до цього.

"Складно сказати, коли закінчаться ці кошти — ми хочемо, щоб нам надавали швидше. Можливо вони закінчаться і раніше — але поки про це складно говорити", — підсумувала посол.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube