Лавров знову пригрозив світові ядерною зброєю

10

Лавров знову пригрозив світові ядерною зброєю

Міністр закордонних справ РФ вкотре пригрозив застосувати ядерну зброю, відповідаючи на питання про фейкові "референдуми" в Україні. Українське МЗС вже відреагувало на ядерні погрози РФ.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що всі російські закони та доктрини, включаючи ядерну, поширюватимуться і на приєднані через фейкові "референдуми" території України у разі їхнього закріплення в Конституції Росії. Як пише "Інтерфакс", про це Лавров заявив на пресконференції в ООН, інформує UAINFO.org.

Відповідаючи на запитання, чи ядерна доктрина РФ поширюватиметься на "нові регіони", тобто окуповані території України, якщо вони в ході "референдумів" висловляться за приєднання до Росії, він відповів: "Вся територія Російської Федерації, яка закріплена і додатково може бути закріплена в Конституції Російської Федерації, безперечно, знаходиться під повним захистом держави, це абсолютно природно. Усі закони, доктрини, концепції, стратегії Російської Федерації поширюються на всю її територію".

Читайте також: "Остання карта": Кабакаєв оцінив, якою може бути відповідь на застосування ядерної зброї Росією

Коментуючи заяви про неминучу відповідь США у разі "приєднання" до Росії окупованих територій, міністр зазначив: "Я б не став тут займатися якимись похмурими прогнозами".

Лавров також заявив, що "постачаючи зброю Києву, США та Євросоюз та НАТО не можуть претендувати на статус нейтральних, тобто не можуть претендувати на те, що вони не беруть участі у конфлікті".

За його словами, Сполучені Штати відправляють в Україну зброю, надають розвідувальні та супутникові дані, що означає, що вони "зовсім не є нейтральними в цій ситуації і є стороною конфлікту".

Читайте також: Путіну пригрозили вбивством у разі використання ядерної зброї, – Піонтковський

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже відреагував на ядерні погрози РФ. Він написав у Twitter, що ядерні погрози з боку Росії та, зокрема, президента РФ Володимира Путіна ніколи не змусять Україну поступитися, захищаючи свої інтереси.

"Заяви Путіна та Лаврова про можливе застосування ядерної зброї абсолютно неприпустимі та безвідповідальні", — зазначив дипломат.

Він наголосив, що Україна не поступиться і продовжить робити все для звільнення своїх територій.

Глава МЗС закликав ядерні держави відреагувати на шантаж РФ і дати зрозуміти агресору, що така риторика загрожує всьому світу.

Putin’s and Lavrov’s irresponsible statements on the possible use of nuclear weapons are absolutely unacceptable. Ukraine won’t give in. We call on all nuclear powers to speak out now and make it clear to Russia that such rhetorics put the world at risk and will not be tolerated.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) September 24, 2022

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube