Кулеба емоційно прокоментував рішення Канади щодо турбіни для «Північного потоку»

5

На думку Кулеби, таким чином "санкційний режим просто буде зруйнований" / фото REUTERS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає помилковим рішення Канади передати Німеччині турбіну для "Північного потоку", але зради в цьому не бачить.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу, який транслювався в соціальній мережі Facebook, інформує UAINFO.org.

"Зради безумовно не бачу, але ми чесно сказали нашим канадським і німецьким партнерам, що те, що вони зробили, — це помилка, яка ставить в переможну позицію Росію. Це рішення не вирішить проблем. Це рішення лише примножить проблеми", — заявив Кулеба.

Читайте також: ФРН готує націоналізацію "Північного потоку-2" у відповідь на газовий шантаж РФ, — Spiegel

Разом з тим, глава МЗС зазначив, що Канада і Німеччина є суверенними країнами та мають право приймати ті рішення, які вважають за потрібне.

"Але ми з цим рішенням не згодні, і в принципі, ми проти підходу, коли санкційний режим повинен підлаштовуватися під примхи або примхи Російської Федерації", — підкреслив Кулеба.

Міністр додав, що росіяни сьогодні "створили проблему з поставками газу в Німеччині, вимагають змінити під них санкційне законодавство Канади", а "завтра вони створять іншу проблему, знову вимагатимуть щось змінити".

На думку Кулеби, таким чином "санкційний режим просто буде зруйнований". "Саме в цьому головна небезпека цього рішення", — сказав дипломат.

Читайте також: Росія зупинила "Північний потік-1"

При цьому, глава МЗС нагадав, що в Канаді поданий позов Світовим конгресом українців і українським юристом канадського походження Даніелом Білаком проти цього рішення.

"Подивимося, чим завершиться його розгляд, але навіть в самій Канаді багато хто не згоден з цим рішенням, яке було прийнято. Тому це не тільки позиція України. Це позиція всіх людей, які розуміють, що подібні прецеденти ведуть до руйнування санкційного режиму, створеного власне тими ж країнами", — сказав Кулеба.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube