Колишній радник Путіна дав прогноз, на скільки вистачить резервів РФ і як кремлівський диктатор хоче завершити війну

7

Колишній радник Путіна дав прогноз, на скільки вистачить резервів РФ і як кремлівський диктатор хоче завершити війну

На Росію насувається катастрофа у вигляді значного скорочення запасів золотовалютних резервів. Водночас для ведення війни в Україні їх вистачить ще на 17-18 місяців, тоді як російський диктатор Володимир Путін спочатку розраховував на 4 роки.

Про це розповів економіст, колишній головний економічний радник Путіна Андрій Ілларіонов в інтерв'ю Die Welt, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Він зазначив, що завдяки високим цінам на нафту і газ, від початку війни Росія заробила щонайменше стільки ж, скільки й раніше.

"Але є катастрофа, що насувається, про яку Путін знає і не хоче говорити, тому що це небезпечно для нього. І майже ніхто на Заході не бачить і не знає про це", – зазначив економіст, говорячи про стан золотовалютних резервів.

Читайте також: У ГУР розповіли, за яких умов в Росії можливий переворот проти Путіна

"Це катастрофа для Путіна, яка розвивається дуже динамічно. Резерви офіційно скоротилися на 16 відсотків за сім з половиною місяців війни. Вже одне це було б погано. Але це лише половина картини", – додав Ілларіонов.

За його словами, 18 лютого, за шість днів до початку війни, резерви становили $643,2 млрд, і відтоді скоротилися на 102,5 мільярда доларів, що дає зазначені 16 відсотків. Економіст уточнив, що 102,5 мільярда переважно збігаються з військовими витратами, заявленими Кремлем. Водночас Ілларіонов наголосив: якби Захід не заморозив 300 мільярдів доларів на початку війни, російських резервів вистачило б на 47 місяців війни.

"Тому Путін розраховував на чотири роки війни. Однак через санкції вони протримаються лише два роки, а зараз лише 17, 18 місяців", – вважає економіст, додавши, що в реальному вираженні резервів вистачить лише на рік.

При цьому Ілларіонов звернув увагу, що Путін досить непередбачуваний у своїх діях.

"Не треба нічого очікувати, це вже видно. Він вжив низку агресивних заходів: референдуми, часткова мобілізація, терор з вибухами, агресивна риторика проти Заходу, ядерний шантаж. Це результат відчаю, який охопив Путіна. Він хоче закінчити війну її посиленням", – вважає він.

Читайте також: "Раніше він був адекватним": опозиціонер розповів, як Путін випадав із реальності

На думку колишнього головного економічного радника диктатора, він хоче швидко закінчити війну, "або пекло, або висока вода".

"Саме тому він повсюдно підвищує ставки за нинішньої ескалації, щоб мати козир у переговорах про більш менш прийнятну угоду – на зразок "Мінська-3", "Стамбула-1" або чогось іще. Він намагається залякати Україну, Європу та США , щоб домогтися врегулювання шляхом переговорів", – наголосив економіст, звернувши увагу, що у світі вже з'явилася відповідна реакція, навівши приклад Папу Римського, Ілона Маска або Віктора Орбана, які наполягають на укладенні мирної угоди.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube