Китай проводить навчання поблизу Тайваню поки візит Пелосі залишається непідтвердженим

4

На тлі напруженості через можливий візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань Китай оголосив про проведення військових навчань поблизу острова.

Як повідомляє Bloomberg, під час п'ятничного брифінгу Пелосі уникла відповіді на запитання про візит на Тайвань, інформує UAINFO.org.

Вона сказала, що "дуже схвильована" перспективою майбутньої поїздки в Азію, але відмовилася розкривати деталі своїх візитів з міркувань безпеки.

"Ви почуєте по дорозі", — сказала вона, говорячи про те, які країни планує відвідати.

Водночас Пелосі послалася на слова президента США Джо Байдена про необхідність зробити сильний акцент на Азіатсько-тихоокеанському регіоні, і зазначила: "Ми хочемо, щоб Конгрес Сполучених Штатів був частиною цієї ініціативи".

Поки залишається неясним, чи відбудеться візит Пелосі на Тайвань (перший за 25 років офіційний візит високопоставленого американського політика), китайський уряд оголосив про проведення військових навчань навколо острова в суботу.

Читайте також: "Підпалите себе": Цзіньпін погрозив Байдену через Тайвань

"Будуть проводитися навчання з бойовою стрільбою, а води біля Пінтана в Фучжоу, провінція Фуцзянь на сході Китаю, будуть перекриті з 8:00 до 21:00 в суботу", — йдеться в повідомленні.

Водночас представник Ради національної безпеки Джон Кірбі в п'ятницю заявив, що США не бачать "фізичних, відчутних ознак" того, що Китай готує військову відповідь на можливий Пелосі на Тайвань.

"У нас просто немає жодних конкретних вказівок на те, що щось відбувається з військової точки зору з китайської сторони", — сказав Кірбі.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube