Казахстан посилює свою обороноздатність, побоюючись війни з Росією – The Wall Street Journal

5

На початку року Росія направила свої війська для придушення протестів в Казахстані. Шість тижнів потому, коли російські війська увірвалися в Україну, "сусіди" отримали можливість відплатити за послугу, підтримавши вторгнення.

Як пише WSJ, замість цього єдина держава Центральної Азії, що має кордон з Росією, заявила про нейтралітет у війні, збільшила оборонний бюджет і почала шукати союзників у США, Туреччині та Китаї, інформує UAINFO.org.

Показовий момент настав у червні, коли Токаєв у присутності Путіна підтримав цілісність України і відмовився визнавати незалежність "ЛНР" і "ДНР". Президент Казахстану назвав їх "квазідержавними територіями". Також він запевнив, що країна не допомагатиме Росії в обході санкцій.

Видання зазначає, що Казахстан занотував уроки з запеклого опору України і вирішив збільшити свій оборонний бюджет на 441 млрд тенге (близько $918 млн.). Неназваний високопоставлений чиновник сказав WSJ, що частину коштів спрямують на те, щоб збільшити військові резерви країни.

Читайте також: The Economist: На скільки тяжкі втрати Росії у війні проти України?

Також в матеріалі мовиться, що поки деякі на Заході переконані, що російська армія стала безпечним противником, високопоставлений чиновник в одній з країн Центральної Азії говорить, що страх перед російськими амбіціями тільки зростає.

"Уявіть, якби у них (РФ. – прим.) не було України. Ми будемо наступними?", – цитують WSJ слова чиновника.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube