Каміння для віскі

3

Такий напій, як віскі, вимагає особливих умов приготування, зберігання та подачі. Насамперед це стосується температури п'янкої рідини. Тут є важливий нюанс, який полягає в тому, що використовувати звичайний лід для охолодження небажано, хоча багато хто нехтує цією аксіомою. При додаванні замороженої води змінюється органолептичний букет напою. Впоратися з проблемою допомагають спеціальні коньячні каміння, які за кілька хвилин доводять температуру до стандартних +17о С.

Що це таке і як використовується

У 2007 році службовець американського банку Ендрю Хеллман під час проведення генерального прибирання у своєму будинку виявив упаковані в мішечок маленькі камінці. Виявилося, що вони належали ще його дідові, який емігрував до країни зі Швеції. У скандинавських регіонах за допомогою шматочків порід мінерального походження охолоджували щойно приготовані страви перед подачею на стіл. Заповзятливий американець швидко зрозумів, як застосувати цю ідею в комерційних цілях, та охолоджувати з їх допомогою алкогольні напої, головним чином віскі.

Виготовлення та переваги

Бізнесмен-початківець заснував власну компанію Teroforma, і поставив виробництво каменів на потік. Базовою сировиною для випуску цих предметів є стеатит. Цей мінерал ще називають мильним каменем або талькохлоритом. Він активно використовується у створенні декоративних та будівельних матеріалів. У західних державах з нього виконують обробку лазневих приміщень і дизайнерських кухонь.

Широке поширення обумовлено наявністю таких корисних якостей:

  • стійкість до дії хімічних речовин;

  • несприйнятливість до руйнівного впливу вологи;

  • здатність підтримувати певні температурні показники;

  • стеатит не має запаху та смаку.

Останній пункт особливо корисний при використанні талькохлориту з метою охолодження віскі. З'являється можливість повністю відчути весь аромат витриманого бурбона або скотчу. До того ж, купуючи один раз комплект каменів, користувач може класти їх у алкоголь скільки завгодно разів. Матеріал не псується з часом, не втрачає своїх основних характеристик.

Як використовувати

Фахівці рекомендують перед застосуванням у алкогольних напоях провести просту підготовку цих пристосувань. Вона полягає в наступному:

  1. каміння промивається проточною водою з крана і добре протирається;

  2. буквально на дві чи три години потрібно покласти камінчики у морозильну камеру;

  3. якщо в хайболi знаходиться 50 мл віскі, то цілком достатньо трьох штук.

Після того як порція випита, міняти каміння не потрібно. Можна просто долити нову дозу і стеатит продовжить охолоджувати напій.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube