Історичне падіння курсу євро підняло долар: що буде з валютою

6

Курс євро до долара знаходиться на мінімумі за 20 років і продовжує рухатися до паритету. Цей тиждень став найгіршим за чотири місяці для єдиної європейської валюти.

Про це повідомляє агентство Reuters, інформує UAINFO.org.

Курс євро зрівнявся з доларом, оскільки інвестори побоюються, що енергетична криза, викликана невизначеністю поставок газу з Росії, може схилити континент до рецесії. Його падіння допомогло підняти індекс долара США до максимуму за два десятиліття.

"Зростання цін на газ в ЄС і ознаки нормування енергоресурсів в Німеччині підкреслюють екзистенціальні ризики для економіки єврозони", — сказав Джеремі Стретч, глава відділу валютної стратегії G10 в CIBC, додавши, що зниження євро до паритету "виглядає все більш імовірним".

Фунт стерлінгів повинен знизитися другий тиждень поспіль, але трейдери заявили, що його падіння на 1,8% на цьому тижні було відносно скромним на тлі політичного хаосу у Великобританії, пов'язаного з відходом у відставку прем'єр-міністра Бориса Джонсона. Фунт впав на 0,65% за день до 1,1948 долара.

Читайте також: Фурса: В Європі та Україні буде одна холодна зима, яка потрібна для перебудови енергетичної системи. А Газпрому не буде кому продавати газ до кінця днів

У той час як зростання цін на енергоносії сподівається підірвати впевненість і зростання в Європі, інвестори також стурбовані станом економіки США, хоча останні дані виявилися кращими за очікування.

Долар також тримається високо на ринках, що розвиваються, опусти на цьому тижні кілька азіатських валют до багаторічних мінімумів, а індійську рупію до рекордного мінімуму.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube