Іран є співучасником воєнних злочинів та терактів Росії проти України – МЗС

7

Очільник відомства Дмитро Кулеба звернувся до колег з країн Євросоюзу з закликом накласти на Іран санкції.

Росія продовжує здійснювати теракти проти цивільного населення та критичної інфраструктури України, використовуючи іранські дрони.

У МЗС України нагадали, що лише за останній тиждень РФ завдала понад сотню ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках в низці українських міст, інформує UAINFO.org.

Через дії країни-агресора загинули та отримали поранення десятки людей, зокрема діти. Пошкодження отримали будівлі двох дипломатичних установ у Києві.

"Надання зброї для ведення загарбницької війни в Україні та вбивства українських громадян робить Іран співучасником злочину агресії, воєнних злочинів та терористичних актів Росії проти України. Закликаємо Тегеран негайно припинити постачання будь-якої зброї Росії. В іншому випадку Іран та його керівництво нестиме найсуворішу відповідальність, у тому числі в рамках міжнародних судових процесів щодо злочинів Росії проти України", — наголосили у МЗС.

Очільник відомства Дмитро Кулеба звернувся до колег з країн Євросоюзу з закликом накласти на Іран санкції.

Читайте також: Іран, Ізраїль та дрони: Семиволос пояснив, на що розраховує Росія та чого чекати Україні

"Жорсткі санкції проти Ірану набувають особливої актуальності на тлі повідомлень про наміри іранської сторони передати Росії балістичні ракети "земля-земля" для їхнього використання у війні проти України", — пояснили у МЗС.

Додається, що Україна вживатиме всіх доступних заходів задля захисту громадян, суверенітету та територіальної цілісності від зовнішньої агресії в рамках втілення невід’ємного права на самооборону відповідно до Статуту ООН.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube