Індія припиняє купувати російську нафту

9

Індія припиняє купувати російську нафту

Після вторгнення РФ до України Індія стала другим за величиною покупцем нафти, підтримуючи російську економіку.

Індійські нафтопереробники мають намір відмовитися від закупівель російської нафти ESPO цього місяця. Це відбувається на тлі оголошення в країні мобілізації, яка, за оцінками ОПУ, потребуватиме щорічно 1,3 трильйона рублів із бюджету, і планів РФ вдвічі збільшити витрати на оборону.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters, це відбувається через вищі тарифи на фрахт, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Нафтове ембарго: стало відомо, які країни замінять РФ на європейському ринку

Джерела видання зазначають, що за останні пів року Індія, яка раніше рідко купувала російську нафту, стала другим за величиною клієнтом після Китаю. Після того, як деякі компанії на Заході припинили закупівлі, нафтопереробники в Індії розкуповували майже всі сорти російської нафти, користуючись знижками. Тепер ціни на російську нафту виросли.

"На чистій основі після врахування фрахту вартість ESPO виявляється на $5-7$ за барель дорожчою порівняно з аналогічними сортами з інших країн, таких як Murban в ОАЕ", – повідомило джерело в індійській промисловості.

Читайте також: Кому Росія експортує нафту з портів Чорного та Азовського морів

Аналітик Refinitiv Ехсан Уль Хак зазначив, що виробники Близького Сходу знизили офіційні ціни на свої поставки в жовтні, чим також вдарили по привабливості російської нафти.

Вже зараз індійські компанії дедалі більше купують інші сорти нафти й з Західної Африки. Так, Індія завантажила 2,35 мільйона тонн африканської нафти цього місяця (у серпні – 1,16 мільйона тонн), а російської нафти – близько 2 мільйонів тонн (у серпні – 3,55 мільйона тонн).

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube