Голови МЗС країн ЄС погодили сьомий пакет санкцій проти Росії – Сійярто

5

Голови МЗС країн ЄС погодили сьомий пакет санкцій проти Росії – Сійярто Голови МЗС країн ЄС погодили сьомий пакет санкцій проти Росії, каже Сійярто / фото REUTERS

У перерві засідання Ради ЄС, куди входять міністри закордонних справ 27 країн, голова угорського МЗС Петер Сійярто оголосив, що новий пакет санкцій проти РФ узгоджений.

Про це повідомляє угорське видання Origo, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Хоча уряд вважає, що першою чергою слід домагатися миру, він не бойкотував політичну угоду і не порушував єдності. Тому деталі почнуть опрацьовуватися протягом дня", — сказав він.

Читайте також: В ООН визнали, що дії Росії спрямовані проти української ідентичності

Сійярто наголосив, що в основному йдеться про уточнення вже введених санкцій. Нових обмежень на транспортування енергоносіїв, наприклад, санкцій проти "Газпромбанку", не передбачено.

"Ми дуже наполегливо вказували на те, що якби санкції щодо "Газпромбанку" були включені в санкційний список, ми не змогли б підтримати його з боку Угорщини, тому пропозиція щодо санкцій, яка вже надійшла, не включає "Газпромбанк", немає ніяких обмежень на транспорт енергоносіїв", — сказав він.

За його словами, новий пакет санкцій може включати ембарго на золото, посилення обмежень, пов'язаних з торгівлею продукцією подвійного призначення.

Крім того, до списку санкцій ЄС будуть додані ще сорок вісім осіб і дев'ять організацій, у тому числі віце-прем'єр Росії, політичні лідери кількох республік-членів і "Сбербанк".

Читайте також: Німеччина запускає 16 ТЕС на викопному паливі через брак російського газу

Міністр також повідомив, що на зустрічі також було прийнято рішення перенаправити ще 500 млн євро з ресурсів European Peace Framework на фінансування поставок зброї в Україну.

Він зауважив, що Угорщина також не блокувала це рішення, але далі не буде поставляти зброю Україні і дозволяти поставки зброї територією країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube