Голова МАГАТЕ про ситуацію на Запорізькій АЕС: фізична цілісність була порушена

5

Російська окупація також спричинила розрив ланцюжків постачань, що погіршило обслуговування станції.

Більшість систем на Запорізькій АЕС перебувають у робочому стані й працюють, але порушена фізична цілісність деяких будівель станції.

Про це заявив під час брифінгу голова Міжнародного агентства ООН з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі, передає Ліга.нет, інформує UAINFO.org.

Він зазначив, що фізична цілісність об'єктів АЕС в результаті бойових дій викликає найбільше занепокоєння інспекторів МАГАТЕ.

"Експерти бачили пробоїни, цілісність об'єкту було порушено кілька разів. Більшість працює і перебуває в робочому стані, але були пошкодження на кшталт розриву кабелів і пошкоджень окремих блоків", — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Делегація МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС

Гроссі зазначив, що між працівниками ЗАЕС і російськими окупантами знайдено "спосіб співіснування", який забезпечує достатній рівень безпеки. Однак така робота станції не є нормальною.

Голова МАГАТЕ також зазначив, що під час відключення станції від енергосистеми працювали дизельні генератори, що забезпечило мінімальний рівень безпеки системи. Наразі на Запорізькій АЕС працюють два енергоблоки.

Читайте також: Росіяни можуть не допустити місію МАГАТЕ до ключових об’єктів ЗАЕС – Галущенко

Російська окупація також спричинила розрив ланцюжків постачань, що погіршило обслуговування станції, однак працівникам поки що вдається вирішувати проблему в оперативному режимі.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube