Генсек ООН закликав світ повністю знищити ядерну зброю

3

Генсек ООН закликав світ повністю знищити ядерну зброю

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерреш закликав світ повністю знищити всю ядерну зброю. За словами генсека, ризики її застосування сягнули критичного рівня.

З такою заявою Гутерреш виступив на відкритті конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Вона відбулася у Нью-Йорку, передає Deutsche Welle, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Він додав, що ризики застосування ядерної зброї досягли рівня, який був під час холодної війни.

Читайте також: Рахманін оцінив ризик застосування ядерної зброї проти України Росією

"Зниження ризиків недостатнє. Знищення ядерної зброї – це єдина гарантія того, що її не буде застосовано. Ми повинні невпинно працювати над цією метою", – сказав Гутерреш.

На думку генсека організації, світовій спільноті поки що "неймовірно щастить", проте "одне непорозуміння, один прорахунок" відокремлюють світ від знищення за допомогою ядерної зброї.

"Людство стоїть перед загрозою того, щоб забути уроки, витягнуті з ударів по Хіросімі та Нагасакі. Геополітична напруженість досягла нових висот", – зазначив він.

Читайте також: Путін не почне ядерну війну, але може застосувати проти України хімзброю – експерт

Водночас глави міністерств закордонних справ США, Британії та Франції закликали Росію відмовитися від використання "небезпечної ядерної риторики" і не допустити ядерної війни.

Міністри країн закликали Москву дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube