Газована вода і фруктовий сік. Солодкі напої викликають рак – вчені

184

Британські вчені встановили зв’язок між вживанням солодких напоїв і ризиком розвитку раку. В ході дослідження, в якому взяли участь понад 100 тисяч осіб, з’ясувалося, що вживання солодкої газованої води і фруктових соків в рази підвищує ризик розвитку різних видів раку.

Респонденти різного віку старше 18 років заповнювали анкету, в якій вказували кількість споживання ними різних продуктів харчування і напоїв. Автори дослідження також протягом дев’яти років відстежували, як часто учасники вживали фруктові соки і солодкі газовані напої, пише Metro.

Читайте також: Кава може допомагати в боротьбі з ожирінням та діабетом – дослідження

В ході дослідження було діагностовано і підтверджено 2193 випадків раку, в числі яких майже 700 випадків раку молочної залози, 290 випадків раку простати і більше 160 випадків колоректального раку. Середній вік, в якому діагностували рак, склав 59 років.

Вчені прийшли до висновку, що збільшення споживання солодких напоїв на 100 мл в день було пов’язано зі збільшенням ризику раку на 18 відсотків і збільшенням ризику раку молочної залози на 22 відсотки. Дослідники відзначили, що це може бути частково пов’язано із загальним набором ваги через велику кількість цукру, що міститься в солодких напоях.

"Зв’язок між вживанням солодких напоїв і ризиком розвитку раку може бути частково пояснено їх впливом на надмірну вагу і ожиріння, адже надмірна вага – найпотужніший чинник, що впливає на збільшення ризику раку гортані, шлунка, підшлункової залози, жовчного міхура, печінки, колоректального раку, раку молочної залози, раку яєчників, передміхурової залози і раку нирок", – повідомляють автори дослідження.

Читайте також: 5 популярних практик лікування і профілактики, які не працюють – пояснює МОЗ

Вчені також зазначили, що результати цього дослідження повинні привести до зміни існуючих рекомендацій по харчуванню, в які необхідно внести обмеження споживання солодких напоїв, включаючи фруктовий сік. Крім того, вони висловились на підтримку прийняття маркетингових і податкових обмежень щодо компаній, які виготовляють солодку газовану воду і соки, з метою сприяти зниженню захворюваності на рак серед населення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram