Fitch знизило рейтинг України до переддефолтного

6

Fitch знизило рейтинг України до переддефолтного

В агентстві також не виключають зниження до рейтингу до "RD" (обмежений дефолт).

Агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті з "CCC" до "C" (переддефолтний). Про це повідомляється на сайті Fitch, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Почався процес, подібний дефолту. 20 липня уряд України офіційно оголосив про згоду на відстрочку погашення зовнішнього боргу на 24 місяці. Fitch розглядає це як початок процесу обміну проблемного боргу, що відповідає рейтингу "C" як для рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті, так і для цінних паперів", — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Інфляція в Україні сягне понад 30% – прогноз НБУ

Подальше зниження рейтингу до "RD" (обмежений дефолт) вважають ймовірним.

У Fitch вважають, що є ризик пропущених платежів, "оскільки уряд прагне зберегти ліквідність в умовах гострого тиску на військові витрати".

"В цілому, ми очікуємо, що буде потрібна ширша реструктуризація державного комерційного боргу, хоча терміни залишаються невизначеними. Це відображає серйозний стрес для макрофінансового становища України, державних фінансів і зовнішніх фінансів внаслідок затяжної війни", — зазначає агентство.

Читайте також: Країни G7 погодилися відтермінувати платежі за боргами України

Рейтинг дефолту емітента в національній валюті знизили з "CCC" до "CCC -".

"Менший ризик дефолту, ніж за боргом в іноземній валюті, частково відображає дещо більшу здатність уряду обслуговувати борг в акредитиві та більш серйозні перешкоди для реструктуризації", — йдеться в повідомленні.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube