Ексрадник Єрмака заявив про масштабні махінації на будівництві доріг за рахунок Covid-фонду

10

Ексрадник Єрмака заявив про масштабні махінації на будівництві доріг за рахунок Covid-фонду

Поки ще радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Ігор Уманський, який вже подав заяву про відставку, заявив про масштабні махінації під час будівництва доріг в Україні. За його словами, тендерну процедуру змінили так, що новим критеріям відповідають шість "обраних" компаній. Вони отримали з бюджету 36 млрд грн. Саме стільки витратили на дороги з Фонду боротьби із Covid-19.

Про це Уманський написав на своїй сторінці у "ФейсбуцІ", повідомляє UAINFO.org.

За його словами, за останні два роки бюджет "на дороги" виріс у три рази. Наступного року він перевищить бюджет Міноборони, і може зрівнятися з бюджетом на всю медичну систему.

"З початку "Великого будівництва" почалися зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним "збігом обставин" новим вимогам відповідає тільки шість компаній – улюбленці "долі", або "картель, як їх називають колеги", – написав політик.

У сумі зазначені шість компаній, за словами Уманського, отримали 36 млрд грн (стільки ж на дороги перевели з Covid-фонду). Частину роботи вони передали підрядникам із дисконтом в 30-40%.

"Дурнів" не так багато. МВФ вимагає аудит як Ковідного Фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити страшно. Країна наближається до економічного армагедону. Свідомо?!" – написав Уманський.

Наводимо повний текст посту Ігора Уманського.

"Закатати в асфальт". Обіцяв? Зустрічайте!

"Нам любые дОроги дорОги», або скільки українцям коштує "Укравтодор". Дехто не хоче помічати, у чому проблема та у чому претензії — дороги нам точно потрібні, але чи таким коштом?!

2020 запам’ятається українцям надовго. Не тільки через пандемію та недолугу боротьбу з нею, а й через безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності. Так зване «Велике будівництво» — яскраве тому підтвердження.

За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему. Війна та пандемія скінчилися? Навіть на оборону такого карколомного зростання не було з початку бойових дій. Так де «собака порилася», яка мотивація?

Тепер «слідкуймо за руками»:

1. З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній — улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги.

Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись — ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.

2. Якщо скласти всі тендери цієї «мерзенної шістки» та вирахувати оці «дисконти» — маємо (хтось має!) близько 36 мільярдів грн — саме таку суму отримав додатково Автодор із Ковідного Фонду на «Велике будівництво». Магія цифр, чи не так?

Тобто, без цих «шаловлилих ручок» можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати «брудними ручками» Ковідний Фонд, лишаючи ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт — Ковідний Фонд штучно витратили. Кошти зникли. Але десь з’явилися?

3. «Якщо мед, то… звідусіль». Єйфорія почала захоплювати. «Стопи, повороти..» втрачено. Майже кожного місяця Уряд почав шукати у кого ще можна відібрати та спрямувати на «благу ціль» — «ручки» тремтять від можливостей. То 2 млрд чергових додадуть, то держбанки нахилять видати чергові млрд. «Їх не зупинити» — у жерло апетиту йде все. Знімають із будівництва онкоцентру (!) більше 100 млн. — ну дрібнички для них, але не для онкохворих. Кого турбують онкохворі?!

«Дурнів» не так багато. МВФ вимагає аудит як Ковідного Фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити лячно.

Країна наближається до економічного армагедону. Свідомо?!" – пише Ігор Уманський.

Для наочності він також опублікував схему, в якій показано, як і скільки коштів, за його даними, розікрали з ковідного фонду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube