Ексглава ЦРУ заявив, що Україна зможе повернути захоплені РФ території

3

Ексглава ЦРУ заявив, що Україна зможе повернути захоплені РФ території

Колишній головнокомандувач американських військ в Іраку та Афганістані, ексглава ЦРУ Девід Петреус заявив, що розраховує на воєнну перемогу України в розпочатій Росією війні. На його думку, це можливо, якщо країни Заходу продовжать надавати допомогу Україні.

Про це 69-річний військовий сказав у коментарі BILD, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Справді, здається все більш імовірним, що українські сили можуть відбити більшу частину, якщо не всі, районів, які були окуповані російськими військами в останні місяці", – заявив Петреус.

Читайте також: Росія хоче повністю стерти Україну з карти світу, – посол США в ООН

Для цього, як наголосив він, потрібно, щоб НАТО та інші західні держави допомагали Україні. Якщо вони продовжуватимуть "виділяти ресурси в нинішньому темпі", то ЗСУ зможуть зупинити окупантів і розпочати подальший контрнаступ, вважає колишній голова ЦРУ.

У BILD зазначили, що на нинішньому етапі Збройним силам України дуже допомагають сучасна реактивна артилерія типу HIMARS і високомобільні артилерійські системи, як німецька Panzerhaubitze 2000 та французька CAESAR.

Петреус зізнався, що надзвичайно вражений "не лише чистою рішучістю" українських воїнів, а й їхньою "надзвичайною винахідливістю, творчістю, майстерністю та постійно зростаючим рівнем професійної компетентності".

Читайте також: Newsweek: Генерал США пояснив, чому армія Росії "приречена" на поразку в Україні

Водночас військовий попередив, що військовий успіх РФ (який вважає малоймовірним) буде катастрофічним для європейської безпеки.

На думку Петреуса, держави НАТО й інші західні країни, які не входять до Альянсу, "визнали це та вжили необхідних заходів, щоб гарантувати, що Росія не зможе досягти успіху".

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube