Ексгенсек НАТО назвав розширення Альянсу поразкою Росії та розкритикував Шольца

25

Ексгенсек НАТО назвав розширення Альянсу поразкою Росії та розкритикував Шольца

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що розширення Альянсу, заявки на членство в якому подали Фінляндія та Швеція, стало поразкою Росії у світі. Також виступив із критикою обережного курсу канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо війни в Україні.

Такою думкою він поділився в інтерв'ю виданню Handelsblatt, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Данський політик застерігає від поступок Кремлю та виступає за негайне запровадження енергетичного ембарго.

"Німеччина не хоче постачати важке озброєння Україні та вводити санкції проти РФ. А нам потрібне німецьке лідерство", – заявив Расмуссен.

Данець, який був прем'єр-міністром своєї країни з 2001 по 2009 рік і генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу з 2009 по 2014-й, закликав європейців припинити весь імпорт нафти та газу з Росії.

Читайте також: "Швидше, ніж багато хто думає". Посол у Німеччині Мельник заявив, що Україна може вступити в НАТО одразу після війни

"Звичайно, енергетичне ембарго матиме свою ціну. Але у порівнянні з ціною затяжної війни вона була б невеликою", – висловив переконання він.

Водночас Расмуссен застеріг від поступок главі РФ Володимиру Путіну задля досягнення припинення вогню.

"Що важливіше: свобода чи мир? Я завжди говорив "свобода", тому що завжди можна знайти мир, поступившись агресору", – сказав політик.

Колишній генсек НАТО вважає ризик ядерної війни, на який вказував федеральний канцлер Шольц, низьким. На його думку, Альянс зміцниться – зокрема, внаслідок планованого вступу Фінляндії та Швеції.

Читайте також: Не знаю, як європейці нейтралізовуватимуть вето Ердогана – але я б дуже хотів, аби вони почули суперпропозицію, яка давно перезріла, – Дроздов

"Нас не слід залякувати Путіним… Він має справу з сильнішим і закритішим альянсом. І зіткнувся з новим кордоном протяжністю 1300 кілометрів на території НАТО", – додав Расмуссен.

Зауважимо: ще до вторгнення російських військ на українську територію, в січні 2022-го, генсек НАТО у 2009-2014 роках підкреслив, що воно може підштовхнути Фінляндію й Швецію до членства в Північноатлантичному альянсі. Водночас Андерс Фог Расмуссен тоді говорив, що не вірить у напад РФ на Україну.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube