Дубілет анонсував проєкт, спроможний побороти «зарплатне рабство» в Україні

38

Дубілет анонсував проєкт, спроможний побороти "зарплатне рабство" в Україні

Дубілет повідомив про старт проєкта, який має на меті побороти "зарплатне рабство" в Україні. Робота почалася з ініціативи Oксани Маркарової і ведеться спільно з Мінфіном і НБУ.

Про це Дмитро Дубілет написав у Facebook.

"В Україні існує явище, яке чимало дивує жителів розвинених країн – "зарплатний проєкт". Це коли підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думку співробітників. Їм просто вказують, на картку якого банку вони будуть отримувати гроші.

У цьому пості хочу коротко описати концепцію нашої реформи.

Читайте також: "Дрібниця, а приємно": Кабмін скасував обов'язкове зачитування номеру ліцензій у радіорекламі

Насправді, за законом співробітники мають право самостійно обирати банк. Але на практиці, якщо хтось обирає інший банк, бухгалтери вимушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам частіше за все у такому виборі просто відмовляють.

Ми хочемо запровадити систему, яка дозволить українцям вільно обирати банки і при цьому не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи.

Ідея дуже проста – зробити, як у Європі.

Робітник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (хто пропустив, IBAN – це номер рахунку, як у Європі, який у нас було запроваджено цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидує гроші, куди треба.

Читайте також: "Перша ластівка вже пішла", – Дубілет про зміни в Кабміні

Проєкт важливий, оскільки, з одного боку. українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції.

Щоб проєкт запрацював, банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання в своїх системах (нічого складного). Також, можливо, потрібно буде запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлятимуть у виборі банку.

Розраховую, що зможемо все це запровадити вже наступного року".

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube