Дикун і людина Пригожина: експерти про призначеного Путіним командувача Суровікіна

9

Дикун і людина Пригожина: експерти про призначеного Путіним командувача Суровікіна

Генерал Суровікін брав участь у кривавому розгоні демонстрацій в Росії напередодні розпаду СРСР в 1991 році і російської інтервенції в Сирії.

Про це пишуть Sky News, повідомляє УНІАН, інформує UAINFO.org.

Суровікіна звинувачують у співучасті в невибіркових бомбардуваннях і в управлінні атаками із застосуванням хімічної зброї в Сирії.

Експерти сходяться на думці, що рішення Путіна доручити йому командування російськими військами в Україні є прямим результатом його репутації безжальної і жорстокої людини.

Військовий аналітик Forbes Маккензіл заявив, що основною причиною його призначення був "бренд" генерала Суровікіна: "Він показав свою здатність вести війну з використанням ядерної, біологічної та хімічної зброї, останнє з яких він застосував в Сирії".

Маккензі сказав, що ще одним фактором призначення, ймовірно, буде те, як воно вплине на боротьбу за владу довкола Кремля, яка, на думку багатьох коментаторів, виникла після початку неспокійної військової кампанії Росії в Україні.

Генерал Суровікін вважається союзником Євгенія Пригожина, який вимагав від Москви ескалації конфлікту.

"Є вагомі підстави вважати, що це призначення також означає, що Путін зміцнює свою владу серед різних командирів", — вважає аналітик.

Більш широко цей крок також допоможе заспокоїти багатьох "яструбів" у Росії.

"Націоналістично налаштовані прихильники, завдяки яким Путін користується досить сильною опорою влади, просять його "зайти ще далі". Спосіб показати це, по суті, сказати: "Ви попросили мене піти далі. Тепер у мене є краща людина для цієї роботи, той, хто показав, що він здатний на це, в особі Суровікіна, — сказав Маккензі.

Професор пострадянської та порівняльної політики в Единбурзькому університеті Люк Марч згоден з тим, що символізм призначення мав вирішальне значення для призначення Суровікіна.

"Останніми тижнями на Путіна явно зростав тиск з боку широкого кола націоналістів, які запитують: "Чому ви не бомбите їхню інфраструктуру? Чому ви не бомбите Київ?". Той факт, що Суровікін — дикун і людина, відома стріляниною по протестувальниках і застосуванням хімічної зброї в Сирії, подає чіткий сигнал, збільшуючи фактор залякування", — пояснює Марч.

Бонусом для Путіна буде те, що Суровікіна через його гучне минуле можна звинуватити у ймовірних невдачах російських збройних сил.

"Поставивши на місце людину, яку багато хто з цих голосів вважають кращою людиною для цієї роботи, Путін, якщо він зазнає невдачі, може сказати: "Ну, я зробив свою справу, але Суровікін зазнав невдачі", — зазначив професор.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube