Дельфіни лікуються коралами, – дослідження

27

Дельфіни лікуються коралами, – дослідження

Міжнародна команда вчених дійшла висновку, що дельфіни навмисно труться о певні види коралів, щоб впоратися з грибковою інфекцією. Виявляється, такі корали мають лікувальні властивості.

Дельфіни вважаються одними з найрозумніших тварин на планеті. Наприклад, вони відрізняються поведінкою, що нагадує використання знарядь праці. Афаліни, скажімо, часто відламують шматки губок, щоб розкопувати ними мул у пошуках їжі. Існують переконливі докази, що деякі специфічні звуки (свистки) дельфіни використовують для ідентифікації або виклику один одного. По суті, це означає, що представники цього сімейства китоподібних дають один одному імена та запам'ятовують їх, інформує UAINFO.org.

Інші дослідження показали, що дельфіни поряд зі слонами та гомінідами (що включають людей і людиноподібних мавп) мають самосвідомість, тобто усвідомлення себе як особистості, окремої від інших.

Не дивно, що у світі дельфінів часто відбуваються разючі відкриття. Одне з останніх належить вченим з університетів Юстуса Лібіха Гіссена, Штутгарта (Німеччина) та Цюріхського (Швейцарія), а також Управління морських парків Червоного моря (Єгипет). Висновки про свою роботу вони представили у журналі iScience.

Читайте також: Коти виявилися здатними запам'ятати клички своїх "друзів"

Дослідники вперше спостерігали, як дельфіни труться об корали у північній частині Червоного моря, біля берегів Єгипту. Треба сказати, більшість досліджень цих китоподібних проводиться з поверхні води, але цього разу вчені спостерігали за дельфінами у воді, занурюючись разом із ними на дно. І недаремно: так вдалося помітити, що тварини не просто труться об рифи, а роблять це вибірково — труться лише о певні види коралів. Причину такої вибірковості автори роботи й вирішили з'ясувати.

Вчені зібрали зразки облюбованих дельфінами коралів і, проаналізувавши їх властивості, дійшли висновку, що при терті об них збуджуються крихітні поліпи, що виділяють особливий слиз. Мас-спектрометричний аналіз високої роздільної здатності показав, що корали виду Rumphella aggregata, Sarcophyton sp. та губки Ircinia sp. містять 17 активних метаболітів, які мають антибактеріальні, антиоксидантні, гормональні та токсичні властивості.

Читайте також: Материнський інстинкт. У Танзанії левиця відвела заблудлу антилопу назад у стадо. ФОТО

Тому вчені припустили, що дельфіни труться об корали для того, щоб регулювати мікробіом своєї шкіри. Річ у тому, що ці тварини, як і багато інших, схильні до грибкових захворювань, а лікарські корали допомагають у їх лікуванні та профілактиці.

«Дельфіни роблять майже те саме, що й ми, коли приймаємо душ вранці та вечорами», — зазначила перший автор дослідження Гертруда Морлок.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube