Чому Путін погодився на договір щодо експорту українського зерна – політолог

6

Російський диктатор Путін пішов на підписання договору про експорт українського зерна з чорноморських портів, вирішивши не загострювати ситуацію.

Таку думку висловив 24 каналу політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.

За його словами, зовсім недавно Путін погрожував зупинити постачання газу Європі, тим самим оголошуючи енергетичну війну. Що стосується продовольчої війни, то він її оголосити не може через відсутність там залежності. Фесенко підкреслив: диктатору важливо добре виглядати перед країнами Азії та Африки.

"Тут є такі і геополітичні ігри Путіна. Однак головне, що він не готовий зараз ризикувати всім. Не готовий йти на загострення ситуації, щоб спровокувати тотальну кризу в світі", — пояснив політолог.

Неготовність Путіна відкрито конфліктувати із Заходом Фесенко також пояснює нестабільною внутрішньою ситуацією в Росії.

Читайте також: Що стоїть за угодою про вивезення зерна з українських портів

"У цьому сенсі хороша новина в тому, що все ж у Путіна є певна раціональність. А значить на нього можна тиснути. З деяким, можливо, винятком, але так, щоб примушувати його до домовленості", — розповів Володимир Фесенко.

"Ось як ми на полі бої примушуємо Путіна до так званих" жестів доброї волі " — біля Києва, біля острова Зміїний. Це ж не просто так відбувається, а під тиском українських військ. Путін не може тримати деякі території, тому змушений відступати", — додав політолог.

Підписання договору про експорт зерна експерт також назвав вимушеним "жестом доброї волі", оскільки в іншому випадку гірше було б саме росіянам.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube