«Чим швидше, тим краще»: дипломат пояснив важливість ударів по Кримському мосту

5

"Чим швидше, тим краще": дипломат пояснив важливість ударів по Кримському мосту

Ексглава МЗС України зазначив, що якщо не буде Кримського моста і ліквідується військово-морська база в Севастополі та інших містах Криму, то зникне загроза для українського півдня.

Донбас і Крим — це територія України, згідно з міжнародним правом. Те, що Росія оголосила їх своїми, нічого не означає. Питання про застосування зброї по об'єктах в Криму очевидне.

Як заявив дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко виданню Главред, рішення про застосування зброї ухвалюють військовослужбовці, інформує UAINFO.org.

"Я довіряю нашому Генеральному штабу і його керівнику, який демонструє дуже розумний підхід до того, що відбувається на полі бою. З військової точки зору, як пояснюють фахівці, це (удар по Криму — ред.) має принципове значення, тому що через Кримський міст і Кримський півострів йдуть поставки озброєння на весь український окупований південь. Якщо не буде Кримського мосту і ліквідується військово-морська база в Севастополі та інших містах Криму, то зникне загроза для українського півдня. Тоді у Росії не буде можливості стримувати наступ ЗСУ. Тоді звільнення наших південних територій, включаючи Крим, стає абсолютно реалістичним", — говорить експерт.

Читайте також: Арестович: Кримський міст – це незаконна споруда в територіальних водах України. Його чекає доля вишок Бойка
Огризко впевнений, що такі удари повинні бути нанесені, і чим швидше, тим краще.

"Погрози завдати ядерного удару по Україні, звучать з боку Москви, але думаю, що навіть ті, хто стоять поруч з Путіним, ніколи не дозволять йому натиснути ядерну кнопку, тому що це буде означати і його кінець, і тих, хто поруч з ним. А вони, на відміну від Путіна, ще дуже хочуть пожити нормальним західним життям. Що стосується території Російської Федерації… Якщо Росія завдає ударів по території України, то, вибачте, на війні як на війні. Тобто якщо росіяни можуть вбивати тисячі невинних людей в Україні, якщо вони можуть бомбити українські міста, знищувати і стирати їх з лиця землі, якщо вони можуть бомбити лікарні, то це нормально? А ми не можемо завдати удару, наприклад, по аеродрому під Воронежем, щоб в повітря не піднялася чергова ескадрилья і не почала бомбити українські міста? Чому ми повинні ставити питання таким чином? Не ми ж на Росію напали, правда? Наші дії — це захист від агресії. І якщо ми знаємо, що на якомусь військовому об'єкті є озброєння, яке використовується проти України, що на якомусь військовому об'єкті базуються ракетні комплекси або літаки, ми маємо абсолютне право, закріплене в 51 статті Статуту ООН, на самооборону", — говорить Огризко.

Читайте також: Як зруйнувати Кримський міст одним пострілом: Жданов назвав новий спосіб
У підсумку, зазначає експерт, завдавання таких ударів по території РФ не є нападом на іноземну державу – це захист від нападу цієї держави.

"Я б радив почитати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН "Визначення агресії", ухвалену ще в далекому 1974 році. У ній прописані сім визначень агресії. Все, що робить Росія, начебто списано з цієї резолюції. Тому ми маємо повне право на самооборону, а, отже, і наносити по території противника удари для того, щоб він не нападав більше на нас", — підсумував Огризко.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube