Чи може втеча окупантів зі Зміїного стати переломним моментом у війні – Die Welt

8

Чи може втеча окупантів зі Зміїного стати переломним моментом у війні – Die Welt

Повернення українськими захисниками острова Зміїний у Чорному морі є значним успіхом. Однак це не означає переломного моменту у війні проти Росії.

Таку думку висловив полковник Міністерства оборони Австрії Маркус Рейснер в інтерв'ю Welt, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Він очолює кафедру стратегії та військового планування у Терезіанській військовій академії у Вінер-Нойштадті та вважається одним із найбільш поінформованих військових аналітиків у Європі щодо війни в Україні.

За словами Рейснера, повернення острова під контроль України не означає переломного моменту у війні, оскільки наша країна все ще перебуває під сильним тиском на Донбасі і може втратити цей район протягом літа.

Читайте також: Втеча РФ зі Зміїного знизить тиск на узбережжя, але збереже блокаду портів, – ISW

"Крім того, Москва вже контролює від 70 до 80 відсотків південної України. Проте завоювання Одеси, як і раніше, не є для російської армії важливим фрагментом мозаїки. І, ймовірно, тепер, із втратою острова Зміїний, це стало ще складніше", – наголосив експерт.

"За допомогою протикорабельних ракет, наприклад, типу "Гарпун", дальність дії яких досягає 300 кілометрів, можна було б тримати на відстані десяток або близько того російських військових кораблів у Чорному морі і відтіснити їх аж до Криму", – додав Рейснер.

За його словами, це "теоретично уможливить судноплавний коридор для транспортування таких товарів, як пшениця, з Одеси у напрямку острова Зміїний до гирла Дунаю або до румунського портового міста Констанца".

Читайте також: У ЗСУ пояснили, чому так важливе звільнення острова Зміїний

Рейснер вважає, що зараз це не відкриває шлях до експорту українського зерна до країн Африки, оскільки Росія може атакувати, хоча шанси на це зараз зросли.

"Загалом, захоплення острова Зміїний – це важливий успіх для України, який, насамперед, має підняти бойовий дух військ. Острів має велику символічну силу у цій війні, тому що Росія завоювала острівець так швидко і безжально. Однак, зрештою, захоплення є лише однією зі складових головної мети українських Збройних сил: будь-що запобігти відрізанню своєї батьківщини від виходу до моря", – заявив полковник Міноборони Австрії.

Зміїний є важливим стратегічним об'єктом, оскільки, як пояснили раніше в Головному управлінні розвідки Міноборони, "хто б не контролював острів, він може будь-коли контролювати цивільне судноплавство на півдні України, територію та, певною мірою, повітряний простір на півдні України".

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube