Чи допомагають відкриті вікна при обстрілі: Жданов розкрив важливі подробиці

3

Чи допомагають відкриті вікна при обстрілі: Жданов розкрив важливі подробиці

Військовий експерт радить заклеювати вікна, щоб уберегтися від можливих поранень склом.

Під час обстрілу вкрай важливо, відкриті вікна у квартирі чи ні. Якщо на момент вибуху вони закриті, то надлишковий тиск ударної хвилі зносить вікна як перешкоду на своєму шляху. В результаті вони вилітають.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов на своєму Youtube-каналі, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Особливо вразливі вікна старого типу з тонким склом, уточнив він.

Читайте також: Генерал розповів, які міста України NASAMS можуть прикрити від російських "Іскандерів"

"Якщо на момент вибуху вікно відкрито навстіж, а не під кутом, і вплив ударної хвилі буде тільки на торцеву частину рами, то в цьому випадку скло залишиться цілим. Але не забувайте, що тоді у квартиру влетить ударна хвиля. І все, що там стоїть там на столі, скло в серванті, люстра, що висить у цій кімнаті — це все буде знесено ударною хвилею", — пояснив він.

Жданов також нагадав про важливість заклеювання скла хрест-навхрест.

Читайте також: Жданов зробив невтішну заяву про ракетний потенціал Росії

"У цьому випадку ви створюєте ефект триплексу-скла, покритого плівкою. Скло подробиться від ударної хвилі, але воно не розлетиться осколками, які поранять вас. Воно може залишитися на скотчі, який ви наклеїте на скло і тим самим створити менше небезпеки в пораненні людей, які знаходяться всередині цього приміщення", — додав він.

Як відомо, в результаті російських обстрілів в Україні пошкоджуються і руйнуються тисячі житлових будинків, адміністративних будівель і закладів охорони здоров'я, освіти та інших сфер. Крім того, чимало будівель в радіусі вибухів залишаються без скла.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube