Чарльза III офіційно проголошено королем Великої Британії. ВІДЕО

4

Чарльза III офіційно проголошено королем Великої Британії. ВІДЕО

Чарльза III офіційно проголосили королем Великої Британії на історичній церемонії у Сент-Джеймському палаці.

Як повідомляє BBC, першим після короля відповідну Основну прокламацію підписав його старший син та новий спадкоємець престолу принц Вільям, за ним свій підпис під документом поставила королева-консорт Камілла, інформує UAINFO.org.

Далі свої підписи поставили лорд-канцлер, представники Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії та інші особи королівства.

"My mother gave an example of lifelong love and of selfless service."
King Charles III speaks at St James's Palace, stating he is "deeply aware" of the "heavy responsibilities of sovereignty".
Latest: https://t.co/u6MN0UbvzS
Sky 501, Virgin 602, Freeview 233 and YouTube pic.twitter.com/lZSdLfA1be

— Sky News (@SkyNews) September 10, 2022

Церемонія оголошення супроводжувалася тим, що прапори, приспущені на знак жалоби по покійній королеві, піднялися на повну щоглу після Ради спадкоємства престолу, яку вперше транслювало телебачення.

На Раді Чарльз III зробив особисту заяву про смерть королеви Єлизавети II та дав клятву зберегти церкву Шотландії, оскільки у Шотландії існує поділ влади між церквою та державою. Зокрема, після короткої промови, в якій він віддав данину любові та поваги покійній королеві, Чарльз III з Біблією в руках виголосив клятву королівству та кожній його складовій окремо – Англії, Шотландії, Уельсу та Північній Ірландії.

Читайте також: Останній шлях королеви: де, коли і як відбуватиметься похорон Єлизавети II

Потім Чарльз III підписав документ, що засвідчує його клятву.

Серед присутніх на церемонії була Камілла, дружина Чарльза та син короля Вільям, новий принц Уельський. Також там були присутні члени Таємної ради, куди входять діючі та колишні члени британського уряду, а також представники церкви та судових органів.

Перше публічне проголошення короля зроблено о 12:00 з балкона Friar Court палацу Сент-Джеймс у Лондоні, цей момент як зазвичай супроводжувався багатовіковою феєрією, коли трубачі грають фанфари та запускають салюти у Гайд-парку та Лондонському Тауері.

Читайте також: Смерть Єлизавети II: що відбуватиметься у Великобританії найближчими днями

Хвиля подальших проголошень пройде по всій Британії до неділі. Після проголошення прапори знову будуть приспущені на знак жалоби.

73-річний Чарльз автоматично став монархом після смерті королеви в четвер, але сьогоднішні процедури є конституційною формальністю щодо визнання його суверенітету. Зазвичай такі церемонії відбувалися протягом 24 годин після смерті суверена, але пізнє оголошення про смерть королеви означало, що їх неможливо було організувати вчасно у п’ятницю.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube