«Це стане цвяхом у труну Путіна»: Forbes прогнозує крах газового сектора РФ

6

"Це стане цвяхом у труну Путіна": Forbes прогнозували крах газового сектора РФ

Росія урізує постачання газу до ЄС і сама втрачає головний ринок збуту газу. Китай та Індія не здатні відшкодувати втрати. Навіть після закінчення війни економічні зв'язки із РФ ще довго не відновляться. Фактично, російський президент сам зробив вагомий крок до краху своєї нафтогазової галузі і це стане "цвяхом у труну Путіна".

Про це йдеться у матеріалі Forbes, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

"Путін використовує енергетичний вплив, транспортуючи менше природного газу до Європи і стягуючи за нього більше грошей.

Таким чином Росія відмовляється від своїх контрактів, які забезпечують близько 40% європейського природного газу. Але одного разу європейці підпишуть довгострокові контракти з іншими постачальниками – Норвегією на нафту". та Алжиром, Катаром та США на скраплений газ – це мат", – пише журналіст.

Читайте також: Через дії Росії ціни на газ у Німеччині можуть зрости втричі

Росія робить ставку на більш високі ціни на нафту та газ, щоб чинити тиск на західні економіки – поступитися вимогам Росії та дозволити їй зберегти окуповані українські території. Але ця схема зазнає невдачі.

На переговори про довгострокові контракти з новими постачальниками піде рік. І потрібно буде трохи більше часу, щоб витягти і доставити ці ресурси. Також буде потрібен час для будівництва нових терміналів прийому ЗПГ. Таким чином, Західна Європа не зможе позбутися російської нафти та газу протягом кількох років. Але як тільки це станеться, це стане цвяхом у труну Путіна. Він грав у азартні ігри та програв.

Азіатські країни, такі як Китай та Індія, надають Росії можливість продавати нафту та природний газ. Але регіон не може поглинути очікувані втрати Росії. Крім того, це вимагатиме величезних інвестицій у трубопроводи та порти.

Україна також є добувною країною – 20 мільярдів кубометрів газу. Але в неї другі за величиною запаси у Європі: 11,8 трлн кубометрів. Після війни країна могла б залучити транснаціональні корпорації та отримати доступ до цього енергетичного потенціалу. На частку національної компанії "Нафтогаз" припадає близько 75-80% поточного видобутку України.

Читайте також: Росія повертається назад у розвитку: що приховує Кремль про ситуацію в економіці

"Економічний зв'язок Росії із Заходом розірвано після її повномасштабного вторгнення в Україну. Вони навряд чи будуть відновлені, враховуючи збитки та подальший бойкот усього російського. У той час як Росія може отримати шматок території України, вона втратить набагато більше: економічне зростання та глобальну повагу. Україна, однак, має шанс переосмислити себе – стати повноправним партнером у Європейському Союзі", – пише журналіст.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube