Британія розширює програму підготовки українських військових: журналісти Sky News розкрили деталі

5

Британія підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ, навчаючи українських військових (Фото:Anna Kudriavtseva/Reuters)

Велика Британія розширить програму підготовки українських військових задля ефективної боротьби з російською агресією на території України.

Як повідомляє Sky News, планується навчити «десятки тисяч» українців, а тривалість самої програми збільшити з трьох до п’яти тижнів, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Міністр оборони Британії Бен Уоллес у коментарі, наданому журналістам у Міноборони, заявив, що навчальний курс «швидко розвивався, і тепер ми продовжуємо його до п’яти тижнів, щоб забезпечити найкращу підготовку українських солдатів, які незабаром братимуть участь у активних бойових діях».

«Ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти їм захистити свої будинки від цього незаконного та неспровокованого російського вторгнення, і продовжуватимемо робити це доти, доки це буде потрібно. Ми підтримуємо Україну», — зазначив голова британського оборонного відомства.

Читайте також: "Наші військовослужбовці – одні з найкращих в світі": у ЗСУ розповіли про унікальний досвід освоєння сучасної зброї

Співрозмовник видання у Міноборони Британії уточнив, що основний курс навчання базується на базовій піхотній підготовці на території Великої Британії. Він включає поводження зі зброєю, надання першої допомоги на полі бою, польові роботи і тактику патрулювання.

Додаткові два тижні дозволять пройти більш поглиблену підготовку, таку як окопна та міська війна, операції з використанням транспортних засобів та бойові вправи у змодельованій бойовій обстановці.

Навчання проводять військовослужбовці 11-ї бригади сприяння силам безпеки британської армії та полку Королівських ВПС разом із іноземними інструкторами.

Читайте також: США виділили $100 мільйонів на навчання українських пілотів

Наразі навчання у Британії пройшли вже близько 4700 українських військових на полігонах на півночі, південному заході та південному сході країни з моменту їх початку у червні. Командири мають намір продовжувати підтримку доти, доки Україна потребуватиме нових військ для боротьби з російським вторгненням.

Військові інструктори із восьми інших країн, включаючи Нову Зеландію, Швецію та Нідерланди, приєдналися до своїх британських колег для забезпечення розширеної навчальної місії.

Під час візиту до Києва британський прем'єр-міністр Борис Джонсон оголосив про окрему тренувальну програму для українських військовослужбовців, у межах якої кожні 120 днів навчатимуться до 10 тисяч солдатів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube