Бояться ударів ЗСУ: на Херсонщині окупанти почали маскувати боєприпаси під «гумдопомогу»

6

Бояться ударів ЗСУ: на Херсонщині окупанти почали маскувати боєприпаси під "гумдопомогу"

Після низки влучних ударів Збройних сил України по складах боєприпасів окупантів на Херсонщині росіяни почали завозити боєкомплект під виглядом цивільних вантажів, їх маркують як "гуманітарну допомогу". Нові склади загарбники влаштовують у цивільних спорудах – закладах культури та освіти.

Водночас окупанти вводять низку обмежень для дислокованих у Херсоні підрозділів: загарбники ризикують пересуватися лише вночі. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, інформує UAINFO.org.

Окупанти на Херсонщині бояться ЗСУ, тож намагаються маскувати боєприпаси під "гуманітарну допомогу".

"Противник доставляє боєприпаси на територію України під виглядом цивільних вантажів. Після низки ударів ЗСУ по складах боєприпасів рашистів, розташованих на тимчасово окупованих територіях Херсонської області, ЗС РФ маркує військові вантажі як "гуманітарну допомогу". Зокрема, до Херсонської області заїхали понад 20 "цивільних" вантажівок КамАЗ. Всі вони пофарбовані в білий колір із нанесеними на двері кабіни прапорами РФ та символікою політичної партії "Єдина Росія". Реальний доставлений вантаж – боєприпаси ствольної артилерії та РСЗВ", – зазначають українські розвідники.

Читайте також: Деокупація Херсону: експерт припустив, як діятимуть ЗСУ і чи піде РФ на "жест доброї волі"

За даними ГУР МОУ, нові склади боєприпасів окупанти облаштовують у цивільних будівлях – закладах культури та освіти.

Через страх перед ЗСУ російські загарбники ввели також додаткові обмеження для своїх підрозділів у Херсоні. Так, зі стройового плацу Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ (так звана школа поліції) прибрали легкову та вантажну техніку, яка стояла там кілька місяців. Особовий склад перебуває там виключно на першому поверсі та в підвальному приміщенні. Пересуваються загарбники територією у вечірній та нічний час.

Ця тенденція набуває масового характеру.

"У зв’язку із завданням масованих вогневих ударів з боку ЗС України, військовослужбовцям 1, 2 армійських корпусів ЗС РФ заборонено переміщення військової техніки у світлу пору доби під час перевезення особового складу та військових вантажів. У зв’язку з цим проводяться роботи з переобладнання наявних транспортних засобів до пересування у темний час доби, а також здійснюється маскування транспорту. Аналогічні заходи також мають провести інші підрозділи російських окупаційних військ", – прокоментували в ГУР.

Читайте також: "Прийом удава": Жданов назвав спосіб ліквідації окупантів на Херсонщині без контрнаступу

Водночас окупанти посилюють заходи безпеки і намагаються вираховувати місцевих мешканців, які передають інформацію про розташування російських підрозділів та техніки українським військам.

"У зв'язку з очікуванням обстрілів з боку ЗСУ периметр посилено охороняється, виставлено позиції снайпера, які постійно спостерігають за приватними та багатоповерховими будинками. У випадку виявлення у вікнах місцевих жителів, у квартиру терміново відправляється група військових для перевірки мешканців на предмет співпраці з українською спецслужбою – обшук житла, вилучення телефонів, опитування", – кажуть у ГУР.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube