Безпекові гарантії: Зеленський пояснив, що вони мають дати українцям

4

Зокрема, йдеться про забезпечення спокою для українців і про гарантування недопущення будь-якої війни проти України у майбутньому.

Президент України Володимир Зеленський пояснив, що мають дати українцям рекомендації щодо безпекових гарантій, які сьогодні презентували керівник Офісу президента Андрій Єрмак та колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Про це глава держави сказав у зверненні, оприлюдненому у соціальній мережі Facebook, інформує UAINFO.org.

"Маємо результат у нашій роботі над гарантіями безпеки для нашої держави. Сьогодні був презентований пакет рекомендацій міжнародної групи під керівництвом Андрія Єрмака і Андерса Фога Расмуссена – саме такі рекомендації мають увійти в основу майбутньої системи безпекових договорів, які дадуть українцям спокій і зможуть гарантувати недопущення будь-якої війни проти України", — наголосив Зеленський.

Читайте також: Україна не погодиться на жодні варіанти "мінських угод" – Зеленський

Президент розповів, що влада працює над тим, щоб гарантами безпеки нашої держави стали найсильніші суб’єкти вільного світу. Це робиться для того, щоб на багатосторонньому та двосторонньому рівні було детально визначено, хто, як і коли має реагувати, якщо виникне будь-яка загроза державній безпеці України.

"Реагувати санкціями, постачанням зброї, всією необхідною матеріальною та фінансовою підтримкою. Головне – чіткі та юридично обов’язкові кроки, конкретні та вчасні дії, зокрема превентивні дії, спрямовані на недопущення війни та охолодження намірів агресора. Тобто все те, чого в нашої держави не було раніше й через що Росія перебувала в ілюзії, ніби їй може зійти з рук війна проти України", — заявив глава держави.

Читайте також: З 1 вересня звільнено понад тисячу квадратних кілометрів території України – Зеленський

Зеленський також додав, що Україна вже побудувала з партнерами потужну антивоєнну коаліцію, до якої входять десятки різних держав. А нині, сказав президент, йде робота над тим, щоб найпотужніші держави, які нам уже допомагають, стали й коаліцією миру, який триватиме постійно.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube