Без санкцій Росія з’їла б Україну, – Боррель

6

Без санкцій Росія з'їла б Україну, – Боррель

Одна з основних прийнятих санкцій — до кінця 2022 року припинити закуповувати 90% поставок нафти ЄС у Росії.

Антиросійські санкції, які ввів Євросоюз за вторгнення РФ в Україну, працюють, однак для досягнення необхідного ефекту може знадобитися час. Таку думку висловив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Санкції вимагають стратегічного терпіння, оскільки для досягнення бажаного ефекту може знадобитися багато часу", — заявив Боррель.

Читайте також: "Витратили на нафту і газ із РФ більше грошей, ніж на допомогу Україні": ексглава МЗС Литви розкритикував ЄС

За словами Борреля, санкції ЄС націлені на майже 1200 фізичних осіб і майже 100 організацій в Росії, а також на значну кількість секторів російської економіки.

Одна з основних прийнятих санкцій — до кінця 2022 року припинити закуповувати 90% поставок нафти ЄС у Росії.

"Росія може продавати свою нафту на інші ринки, проте ця перевага обмежена тим, що РФ змушена давати високі знижки на кожен барель (російська нафта продається приблизно на $30 дешевше, ніж в середньому по світу)", – пояснив Боррель.

Читайте також: Захід має припинити "просити дозволу" в Путіна, щоб допомогти Україні, – фінський парламентар

"Путін вірить у магічну силу політичного волюнтаризму. Однак це не може тривати вічно… навіть якщо санкції не змінять траєкторію руху Росії в короткостроковій перспективі, це не означає, що вони марні, оскільки вони зачіпають той обсяг ресурсів, який у неї є для ведення війни. Без санкцій Росія, як кажуть, отримала б свій пиріг і з'їла б його. З санкціями вона буде змушена вибирати між маслом і зброєю, укладаючи Путіна в лещата, які поступово стискаються", – написав Боррель.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube