Байден підписав ленд-ліз для України

24

Байден підписав ленд-ліз для України

Президент США Джо Байден підписав історичний закон про ленд-ліз для України. Символічно, що цей важливий крок, який може докорінно змінити хід війни, стався 9 травня.

Про це повідомила представниця Білого дому Анджела Перез у Twitter, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

На сайті Білого дому напередодні повідомили: "О 2:45 (о 21:45 за київським часом. – Ред.) президент Байден підпише "Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в Україні – 2022".

"Хочу подякувати конгресменам за ухвалення цього закону. Це надзвичайно важлива допомога для України. Кожного дня українці платять своїми життями за те, що відбувається. Неможливо повірити у ті звірства, що робить російська сторона. Ці кроки для нас є витратними, але ховатися від агресії – більш витратно", – сказав американський президент.

Конгрес США ухвалив історичне рішення про ленд-ліз для України 28 квітня. Документ підтримали 417 американських конгресменів.

Америка відродила цю програму вперше з часів Другої світової війни – востаннє вона була задіяна в березні 1941 року і дозволила США без трудомістких процедурних перешкод швидко поповнювати запаси союзників у боротьбі проти нацистської Німеччини.

Сучасна домовленість про ленд-ліз доповнить попередню підтримку Конгресом України, яка вже отримала 1,7 млрд дол у вигляді військової допомоги, санкціонованої з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.

Відповідно до затвердженої програми, Байден має забезпечити, щоб постачання гостро необхідних систем озброєння, боєприпасів та військової допомоги в інших формах надходило Україні швидко та безперешкодно.

Після підписання закону Байденом США зможуть максимально оперативно і в необмежених кількостях постачати Україні не тільки зброю, боєприпаси та техніку, а й медикаменти, продукти та взагалі все, що знадобиться українській армії для ефективного спротиву російській агресії, остаточній перемозі над Росією та відновлення територіальної безпеки України в її міжнародно визнаних межах.

У публікації Atlantic Council раніше підкреслили, що завдяки ухваленню Конгресом ленд-лізу та аналогічним крокам, зробленим демократіями по всьому світу, Україна може отримати потенційно необмежену військову підтримку з боку США та десятків країн, які хочуть перемоги над Росією. Більше того, як стверджує автор публікації – почесний член Канадської міжнародної ради та Інституту Макдональда-Лор'є Кріс Александер, ленд-ліз може змінити хід війни.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube